Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem update biosu u nove zakladky a procaku

ahoj kupuji si novej procak socket AM3 a k tomu desku socket AM2+ a chtel bych se zeptat ze kdyz kupuji tento procak k teto desce tak je pri pri teto kombinaci (am3 a am2+) potreba update biosu aby to slapalo a jak muzu updatovat bios kdyz bych tam dal do te zakladky ten procak a rikaji ze to nekdy nenabehna tak me zajima jak v teto situaci muzu ten bios updatnou?

Zavisi od konkretnej dosky (a verzie BIOSu na nej) a od konkretneho CPU. Vseobecne sa pisat neda nic. Podrobne informacie o konkretnej doske a aj zoznam podporovanych CPU tpou doksou (CPU support list) je vzdy na webe vyrobcu dosky, ku kazdej konkretnej doske, tak si to tam pozri.

Asi uvažuješ o situácii že kúpiš maiboard a CPU. Mainboard bude mať od výroby starú verziu BIOS-u ktorá ten CPU nezoberie, PC nenabehne a nebudeš mať ako BIOS flashovať na novší. Áno, môže taká situácia nastať. Musel by ti niekto požičať procesor s ktorým doska naštartuje. No lepšie urobíš ak si to dáš poskladať, trochu priplatíš no vyriešia problémy prvého spustenia za teba a budeš mať záruku.

A preco by do dosky AM2+ nemalo ist dat procak AM2+ ? Jasne ze slo.

Pred kupou dosky si ale v kazdom pripade skontroluj stranky vyrobcu tej dosky, a tam CPU support list ako som pisal, aby si vedel ci ta doska tvoj CPU vobec od nejakej verzie BIOSu podporuje, t.j. aby si mal co flashovat.
Nie vsetky starsie dosky musia nutne podporovat nejaky novy CPU, na niektore dosky vyrobca sere, hlavne horsi vyrobcovia a ziaden novsi BIOS neni. Alebo to doska nemusi zvladat technicky (DC menice alebo ine veci)