Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kompabilita biosu

ahoj koukal sem se na support list jedne deky a tam sem nasel svuj procesor ale aby to slapalo deska a cpu tak musi byt updatovany bios a zajima me:

1. jak zjistim ktery bios deska obsahuje kdyz to kupuju a jak to zjistim?

deska: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6297 2

procesor:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6579 5

2.a kdyz na strankach vyrobce jsou uvedeny biosy F1,F2,F3,F4,F5
a je tam napsano ze k memu procesoru potrebuji F3 a ja bych mysto F3 stahl rovnou F5 pujde mi ten procesor?(jestli kdyz ten bios neupdatnu janom na F3 ale rovnou na F5 jestli tam ten cpu taky pujde prece jenom chci mit ten nejnovejsi bios?

3.a jeste jedno mensi otazka slysel sem neco o tom ze desky gigabyte maji tkz. dva biosy tj. pri ztrate toho prvni ho treba nezdareny update biosu si vezme pri startu pc znova bios ze zalozniho biosu je to pravda?

Update BIOSu můžeš udělat samozřejmě na poslední verzi. Jen může být problém, pokud se ti PC s tvým procesorem odmítne spustit- to by sis musel někde zřejmě půjčit procesor, s kterým deska chodí, nebo si to nechat updatnout někde v servisu. Gigabyte mívá tzv. DualBIOS, tvoje deska ho má..

DualBIOS™ - Patented Dual Hardware BIOS Protection
DualBIOS™ is a GIGABYTE patented technology that automatically recovers BIOS data when main BIOS has crashed or failed. Featuring 2 physical BIOS ROMs integrated onboard, GIGABYTE DualBIOS™ allows quick and seamless recovery from BIOS damage or failure due to viruses or improper BIOS updating.

BTW, napsat "mýsto" je dost drsný...

jj diky moc ja mam doma starej procak socket am2+ takze bych to mohl udelat z pohodli domova se starym procesorem jo a je nekde na strankach pordejce napsane ze tato deska obsahuje tento bios jako abych se koukl jenom na net a vedel jaky bios je neinstalovay v teto desce?

Na stránky prodejce se přeci můžeš kouknout sám, já nemám lepší oči než ty, spíš horší :-) . Nesetkal jsem se s tím, že by se to u prodejce uvádělo- můžeš dát dotaz do diskuse u té desky a třeba ti odpoví někdo, kdo tu desku má. Myslím, že by to mělo spolu fungovat, BIOS F5 řeší lepší přehrávání audia. Jak už je psáno nademnou, verze BIOSu se objeví hned po spuštění PC.

To "vybyraní" v tvém předchozím dotazu je taky drsný..