Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva PC v síti - jak vytvořit?

Poradil by mi někdo, jak vytvořit LAN síť mezi dvěma PC pro hraní her? Mám síťový křížený kabel, který je vzájemně připojený k počítačům a nevím jak to dál nastavit. díky moc za radu.

Propojit tím kabelem, vpravo dole u hodin se objeví ikona Připojení k síti, tak na ní kliknout a ve Vlastnostech protokolu TCP/IP zadat IP adresu počítače a masku podsítě.
IP adresa prvního počítače bude 192.168.0.1 a druhého 192.168.0.2
Maska podsítě obou počítačů bude 255.255.255.0

To vše za předpokladu, že máte Windows....

ipv6 ještě 2 roky nebudeš potřebovat - a pokud jej nepodporuje tvůj poskytovatel internetu, zapomeň na něj úplně.
"Délka prefixu sítě" - slyším poprvé.
vyplňuješ jen podobné ip adresy a stejnou masku u těch pc.

leda by ses zároveň přes nějaký domácí router připojoval na internet, tam je toho víc, ale to neuvádíš.

První jsem nastavil takto: IP adresu: 192.168.0.1 (druhé PC: 192.168.0.2)
maska podsítě: 255.255.255.0 255.255.255.0

Výchozí brány a DNS tam jsem nepsal nic. No a pingem to píše, že vypršel časový limit žádosti.

Jinak PC jsou propojena dobře, křížek u obrazovek v system tray zmizel a stav zobrazují připojení k místní síti. Jinak oba PC mají antivir s firewallem Avira.