Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení k internetu - problém

Přeinstaloval jsem systém (Win XP SP2) a když jsem chtěl nastavit IP adresy pro připojení nezobrazilo se připojení. (viz screen)

[ffffbxi.gif]
-toto je ještě ze starého systému (Připojení k místní síti se zobrazilo)

[111pjr.jpg]
-Teď i po zapojení kabelu a vytváření sítí se tam tato položka nezobrazí a IP adresy zadat nemůžeme.

7x ti tu doporučili nainstalovat ovladač chipsetu (jen ty nejspíš dosud věříš že existuje nesmysl "intel zvukovka").
odkaz máš v několikrát linkovaném článku pro ovladač základní desky - kdybys ho přečetl, pochopil bys proč ho musíš nejdřív nainstalovat, aby se až potom korektně doinstalovaly ovladače periferií.

nečteš co ti tu několikrát doporučují, ani nechceš "chipset driver" hledat na intel.com, google.com ani v supportu u výrobce mainboardu; vidíš ho právě v everestu - už víš typ svojí desky? doporučuju pc vyměnit za kuličkové počitadlo, tam žádné složité ovladače nejsou.

ten s kým to vyměníš ať se podívá na základní desku a vyčte si jméno zvukového brouka. nebo ho možná uvidí v everestu. nebo everestem zjistí typ desky, u výrobce stáhne manuál, ovladače, vyčte hw konfiguraci, nainstaluje nejdřív ovladač chipsetu, potom grafiku, síťovku, zvukovku...

tak co, změníme ode dneška jednotku natvrdlosti?

kdybys místo pošetilého típání obrazovek napsal TYP a VÝROBCE základní desky, tak by se i poradit dalo. Takhle jen mrháš svým, ale i naším časem.

edit: teď jsem našel výpis z toho everestu, vždyť tam máš kompletní partnumber, protože to je HP Pavilion, PartNr. EJ143AA-ABU. Stačí zadat tento kód zde: http://welcome.hp.com/country/cz/cs/welcome.html#S upport

A výsledek je zde:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os =228&lc=en&dlc=cs&cc=cz&lang=cs&product=1162707

OMG!!! OMG!!! OMG!!!

to je tak ked instaluje windows uplny amater, co ani nevie aku ma dosku a ze existuje nieco ako ovladace (predstav si).
toto mas mat nachystane dopredu, ale sak co, ty si king, ktoreho nejaka instalacia windowsu predsa nepolozi...a vidis ako pekne to s tebou vydrbalo.

takze - zisti si co mas za dosku cez everest a potom bez na web jej vyrobcu kde si stiahnes ovladace na zvukovku ( a nie na nejaky intel ICH7 audio, ci co to tu meles), sietovku a chipset. Pokial nemas integrovanu grafiku, tak ovladace na nu stahuj na webe jej vyrobcu. najprv nainstaluj chipset, a potom secko ostatne.

nemáš instalovat žádnou hromadu driverů - máš vědět co a proč instaluješ.
1. windows+sp2/3
z hp stránek Select software and drivers:
2. Original Intel Chipset Drivers
- kdyby to byl notebůů, instaloval bys teď ještě nějakou rozšířenou podporu acpi
3. NVIDIA Graphics Driver Update
- tady to obvykle restartuju ať se aktualizuje konfigurace a dá se na to dívat.
4. bez pořadí = různé periferie:
- Original Intel LAN Drivers
- Realtek High Definition Audio Driver Update (podle velikosti to mají nejspíš s ms záplatou místo Original Realtek High Definition Audio Drivers)
(5. bonus: InterVideo WinDVD Update - dvd přehrávač zdarma, pokud nepoužíváš jiný.)

ostatní nemá smysl, třeba přídavný promise raid řadič nejspíš nepotřebuješ a bude v biosu vypnut. stejně tak modem.

bohužel co instaluješ ti pod ruky nikdo nevidí, a proč nedokážeš 2 dny vyčíst typ desky nechápu ani já.
přesvědčil jsi mě, že mám zůstat pesimistou.

edit: sorry za blbý hp odkaz