Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc sestava pro hraní her

ahoj, já vím to se naotravuju, jenom chci vědět jestli mám dobrej comp
jde mi hlavně o zákl.desku a zdroj protože v těch se vůbec nevyznám

cena s DPH 30 348 kč

Parametry
Čtečka, FDD mechanika Není nutná
Zdroj CHIEFTEC zdroj GPS-550AB-A-Bulk 550W, 12cm fan, akt. PFC 1963 kč
DVD-RW mechanika LG DVD±R/±RW/RAM, GH22LP20, IDE, černá, bulk, LightScribe, SW 2x 668x2=1336
Grafická karta Sapphire Radeon HD 4890 1GB DDR5 PCIE dual DVI-I 5306 kč
Operační paměť 3 x KINGMAX RAM DDR3 2GB 240pin PC10666 1333MHz (chip Kingmax) 945 kč
Operační systém MS 1PK WINDOWS VISTA HOME PREM - 64bit, CZ OEM, DVD UPG W7 3108 kč
Ostatní software Zoner Photo Studio 10, Nero OEM,60ti denní trial Office 2007,trial AVG, Windows Live, DVD HAL3000 plné užitečného SW
Pevný disk WD 640GB Caviar GP WD6400AACS,7200ot, SATA/300, 16MB cache 1759 kč
Procesor INTEL Core i7 920 2.66GHz, 8MB, QPI 4,8GT, socket 1366, BOX 7923 kč
Provedení HAL3000 COOLERMASTER Centurion 534, černostříbrná 1704 kč
Síťová karta AirLive GE-2032R 10/100/1000Mbps v3 32bit PCI Realt retail LPK 324 kč
Základní deska MSI X58 Platinum, s.1366, X58, FSB6.4GT/s,PCIE,GLAN,S-ATAII,ATX,Dr.Mos 5980 kč
Zvuková karta integrovaná 8.1

díky moc za každou připomínku a radu

Jako jestli to má být na hry, tak si dokážu představit lepší stroj za menší peníze:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=8MV01G GL01Q6K01Q3301G9501P5T010BN01KC901PB901OVR01KTR01H 3M01

Disk původní sestavě je pomalý, berte verzi Black (ta je v tom návrhu ode mě). Také by nebylo od věci napsat, k čemu má počítač sloužit. A pro rýpaly - podívejte na srovnání výkonů procesorů ve hrách:

http://www.extrahardware.cz/dve-jadra-cerne-edice- amd-phenom-ii-x2-550?page=0,9

i7 se na hry moc nevyplatí. A to bysme mohli další více než 2 500 korun ušetřit, přičemž výkon se sníží jen nepatrně. Mrkněte na ten Phenom II 720BE a skříň bysme mohli dát také levnější:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=8MV01G GL01Q6K01Q3301G9501P5T010BN01KC901PB901H3M01BMG01N 5R01

nevyhazujte tedy peníze zbytečně oknem..

Nikolivek. Do herni sestavy (ktera jiste nebude za mrzky obolos) bych se nebal osadit i7-920 (Bloomfield) s adekvatni deskou. Zas tak drahe to neni. Dovolim si tvrdit, ze tato platforma je na dnesni (a snad i zitrejsi) pareni to prave orechove.

Ver cemu chces. Dragon je edice (platforma) AMD, zalozena na vyvazenosti a kvalite komponent. Srovnavas ovsem nesrovnatelne - vykonove Intel /na stejne frekvenci/ potre AMD i o generaci. Nerika se mi to moc fajn, neb jsem zaprisahly "aemdak - atinak", ale procesory Intelu jsou proste lepsi. Pres to nejede vlak.

tak tak.

I proto si intel může říkat za "sociální" i7 920 skoro 7 litrů a za vyšší modely dokonce až tuším 30 klacíků, jednoduše nemá konkurenci (a to je škoda).

BTW (pro Nigfire), byl jsem průkopníkem AMD platformy ještě v dobách, kdy většina volila nforce čipsety, já už stavěl na ATI RD3200, který byl extrémně stabilní (i když o pár procent pomalejší) a na rozdíl od tehdejších nF4 čipsetů netrpěl bugy typu chyb při zápisu na disk. V té době bylo AMD opravdu lepší a tehdejší Netburstová Pentia drtilo jak vařenou rýži. Jenže to je už dávná historie a dnešní C2D/Q a hlavně pak Core i7 je "iné kafe"

To je možná pravda, ale čistě na hry, opravdu jen na hry, je AMD VÝHODNĚJŠÍ.. Jenže grafy se v týhle poradně asi nestudujou.. i7 bych si na hry nekoupil, na práci s videem ano, ale na hry ne..

PLATFORMA INTEL:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=QLR01K MF01IYL01

PLATFORMA AMD:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=Q6K01O VR01GCY01

Rozdíl je téměř 4 000 korun, takže nic zanedbatelného. Možná si kladete otázku, proč jsem u AMD zvolil DDR2 a ne DDR3. Výkonnostní přínos je u DDR3 téměř nulový, proto jsem taky v případě intelu zvolil nejlevnější DDR3, navíc v kitu 2x2GB a nikoliv 3x2GB, protože pak by byl cenový rozdíl ještě větší.. Stále se bavím čistě o hrách a v nich je situace minimálně vyrovnaná.. A i kdyby nebyla, AMD má cenovou výhodu. Ano, mohl jsem pro AMD použít AM3 desku, ale k čemu, když stačí AM2+? Kdežto i7 s ničím jiným, než s deskou za 4 000 korun nespárujete! Takže doporučuju všem, aby více studovali grafy. i7 je možná nejvýkonnější, ale jestli a VŽDYCKY ve hrách, to bych tady netvrdil. A většinu lidí bude hřát cenová výhoda, i když budou mít o pár snímků v Crysis méně..