Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB ochrana proti zápisu.

Mám USB flasch pro uložení midi do kláves.Při posledním použití v klávesách Yamaha se objevila na displeji kláves zpráva,že je třeba USB naformátovat.Při pokusu o nové formátování se v PC i na klávesách objevila informace,že flasch je chráněn proti zápisu a tudíž nelze nově formátovat.Jak tuto ochranu zrušit a jak mohu znovu naformátovat flaschku pro nové nahrání midi skladeb?

obsah flashky je s největší pravděpodobností poškozen - stává se při předčasném odpojení.
u pc dávám vždy levým myšem "bezpečně odebrat usb krám".
zkusit vyčíst ještě v jiném pc, případně program recuva.

pozn.: někdy se dokonce ani nepodaří flashku přeformátovat (windows selhávají automaticky, ale ani pod linuxem) a nezbude než ji vyhodit.