Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nefunkční síťová tiskárna

Ahoj,
síťová tiskárna Konica Minolta 250, od dnešního rána netiskne. Volali mi až teď odpoledne, zatím jsem si to jenom oťukával vzdáleně. Pingám si na ni, funguje i webové rozhraní, kde jsem našel ve frontě jednu tiskovou úlohu. Nechal jsem je aby tiskárnu odpojili od napájení a zase zapnuli. Úloha zmizela, tiskárna je ready, funguje skenování tlačítkem na fileserver, nicméně tiskárna netiskne dál. Z lokálních stanice dám vytisknout zkušební stránku, ta zůstane ve frontě v PC a nic se neděje, ani není vidět ve webovém rozhraní. Můj závěr je že tiskárna je KO. Servisák od Minolty tvrdí, že musí být problém v síti, ovladačích atd. Fungovalo to 2 roky bez problémů, teď po bouřce nejde tisknout z PC s Vistou ani XP. V síti je cca 20 počítačů. Nějaké tipy? Díky.

Bohužel mi ji v práci kolega vypnul, takže se na ni nepodívám, ale podle mě by měla mít ve webovém rozhraní nějaký tiskový výstup - výpis PCL Fontů, nebo Demo Page. Zkus to prohledat.
Je možné, že nepřežila bouřku. "Servisák od Minolty" je co? Z nějaké pobočky, nebo centrála Brno?