Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nenačítají se Windows Visty po smazání Ubuntu

Zdravím. mám notebook Acer Aspire 5720ZG a měl jsem tam naistalovaný od začátku Visty a pozdějí ještě doinstalovaný Ubuntu 9.04. Vždy po spuštění se mi načetl GRUB Loading, kde jsem si vybral, který OS chci spustit. Dnes mi moje zručná přítelkyně naformátovala oddíl disku, na kterém byly nainstalované Ubuntu. Smazala to ve Vistách v programu Správá úložiště, nebo tak nějak. Pak Visty dále fungovaly, ale po vypnutí a opětovném zapnutí se objevví přesně toto GRUB Loading stage1.5.
GRUB loading, please wait...
Error 17

Nevíte někdo, co s tím, prosím pomozte, potřebuji nutně pracovat, ale nemohu. Předem děkuji.

Takže už jsme koupili DVD, vypalil jsem na něj obraz Vist, a když pak kliknu na Opravit systém, ojeví se pět možností:
1)Oprava při spuštění
2)Obnovení systému
3)Obnovení Windows Complete PC
4)Diagnostický nástroje Windows Memory Diagnostic
5)Příkazový řádek

na kterou z těchto možností mám kliknout v mém případě?

Takže už jsme koupili DVD, vypalil jsem na něj obraz Vist, a když pak kliknu na Opravit systém, ojeví se pět možností:
1)Oprava při spuštění
2)Obnovení systému
3)Obnovení Windows Complete PC
4)Diagnostický nástroje Windows Memory Diagnostic
5)Příkazový řádek

na kterou z těchto možností mám kliknout v mém případě?

Mal si vypalit nejaky grub alebo ubuntu a nie kradnut instalacku visty.
Instalacku musis mat presne tu ktorou boli instalovane tvoje Visty, a nie "nejaku" ta ti nepomoze. Bud tam daj nazad ten grub ktory si odisntalaciou linuxu zrusil, alebo si najdi SVOJE instalacne DVD visty a daj si tam opravit bootovanie, alebo preinstaluj vistu (aspon opravna instalacia musi ist, ked nejde tak napis CO TO PISE).

Takže za prvé instalační DVD Vist jsem k notebooku vůbec nedostal, za druhé mám na notebooku Visty naprosto legálné, ze spoda mám nalepený štítek o pravosti, to znamená že jsem stažením obrazu Vist žádná práva neporušil, respekive jak jste napsal neukradl, protože co já vím, tak každý má nárok na jednu z záložní kopii instalačního média, a za třetí nestahuju jen tak něco, co mně napadlo, ale stáhl jsem obraz přesně těch Vist, které mám v notebooku, tudíž Windows Vista Home Premium 32 bit

LOL, no sak maju pravdu jediny problem na tom PC boli tie Visty, a uz tam teda problem neni :-D
Mozes skusit teda spustit recovery konzolu (bod 5), a potom napr. potrbne prikazy pokec tu
//edit: najprv skus prikaz:
bootrec /ScanOS
a napis sem co to vypisalo. Zatial neskusaj tie veci co pisu na MS webe.

Ked ale nemas ani sajnu co to tam je tak asi najlepsie urobis ako uz ti bolo viackrat pisane nainstalovanim grub alebo ubuntu

Tak to je dost blbe. To instalacne CD k tomu tvojmu Vista zrejme nesedi (neni stejne).
Ak si si isty ze si mal 32bit a ze to tvoje DVD je tiez 32bit, mozes skusit tie /FixMBR a /FixBoot, ale za nic nerucim, istejsia je asi reinstalacia Ubuntu tam kde bol.

P.S. radsej by som NEskusal moznost /RebuildBcd ptz ked nenasiel ziadnu instalaciu tak by asi vymazal BCD (zoznam OS) a potom by uz tie visty asi nenabehli nikdy.

Hmmm, ale to je draha podlozka, stala skoro 30,- korun, nicmene mam docela dobrou zpravu, uz jsme to chtel zabalit, tak jsem vyndal to instalacni DVD, ale jeste jsem to jednou spustil a misto erroru se tam objevil nejakej test hardwaru nebo pameti nebo tak neco, bezelo to asi deset minut a pak restart a ted visty normalne nabihaj, to znamena ze ac jsem to nepostrehl, udelal jsem neco, cim jsem to zpravil, bohuzel vubec nevim co. Nicmene dekuji za snahu a za rady.