Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte laserovou multifunkci

Ave. Potrebuju pro zakaznika multifunkcni monochrom laserovku (tisk + sken + kopie), cena by nemela presahnout 5000,- penez ceskych vc. vypalneho (spis ale mene - idealni do ctyrech fiku). Mesicni zatez je cca 600 A4 stranek (ale ono to bude nejspis vic), kopirovat se bude vicemene text, skenovat se budou i obrazky. Nejdulezitejsi je pro nej bezproblemova a rychla dostupnost nahradniho toneru (resp. tiskove cartridge, ma-li to byt vcetne valce) a spolehlivost. LAN mit tiskacka nemusi (user beztak nema router), staci USB2. Ja temto zarizenim prd rozumim, tak se zeptam fundovanejsich, abych mu nevybral nejaky shit... Tak co? Doporucite?

PS: na CZC jsem "pokusne" vybral Canon LaserBase MF4010, dalsi v poradi pak Hewlett-Packard LaserJet M1120 MFP. Jsou tam i levne Samsungy (SCX-4300, SCX-4500, SCX-4521F), ale to uz je pro me uplna Spanish Village...

Na Alze píšou:

Pokud není uvedeno jinak, je součástí balení startovací sada tonerů/cartridgí. Nejčasteji obsahují kolem 60% náplně oproti standardním modelům.

Standardní toner je na 2000, takže cca 1200 stran by měl dát. Taky jsem se nesetkal s tím, že by mi někdo po týdnu volal kvůli prázdnému toneru.

Sorry za exhumaci, ale mel bych jeste jeden (dva) dotaz(y):

Jak vypada podavac na jednotlive listy? Zakaznik mel puvodne nejakou Xeroxi multifunkci (z hypermarketu), kde musel formular, na ktery tisknul, drzet v pazoure az do "nabrani" tistackou. Tohle uz nechce - chce formular pouze vlozit a nasledne poslat tiskovou ulohu. Jak to tedy u toho Canona je?

Otazka c.2: ma rucni podavac prioritu nad zasobnikem?

Ten ručně vkládaný papír bude mít obvyklý formát? Myslím tím A6,A5,A4. Speciálně u této multifunkce jsem s tím tvrdě narazil. Šlo o tisk receptů z programu PC Doktor, tiskárna sice recept vytiskla, bohužel byla tak "chytrá", že zjistila nestandardní formát papíru a chtěla vložit "správný", čili do ručního podavače se musela vložit A4 a nechat vytisknout recept ještě na ni. Trápil jsem se s tím dost dlouho, konzultoval to sáhodlouze i s podporou Canonu, nevyřešilo se. Musela pryč, místo ní šla multifunkce Samsung SCX-4521 a tam to bylo bez problémů. Takže pozor na to. Oba modely sedí, teď jsem koukal do faktur a shodou okolností jsou to oba uvedené typy.