Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem import dat z .xls do html? nebo

Prosím o radu jak nejvhodněji udělat toto:
Potřebuji z poměrně rozsáhlého .xls souboru dostat jen některé listy, z nich jen některé sloupce a z těch vytvořit html. Nebo jednodušeji, jak v nějakém tabulkovém programu udělat list na který by se z ostatních listů a z jejich některých sloupců pod sebe generoval seznam aktualizovatelný editací předchozích listů. Děkuji za pomoc.

Nejschůdnější to bude IMHOj rozdělit do dvou kroků:
1) nejdřív si v tom XLS vytvořit list se sumářem hodnot, které požaduješ
2) a pak už je hračka jej exportovat do HTML

Jestli máš konkrétně nějaký problém, tak jej budeš muset detailněji popsat nebo dát k dispozici ukázkový XLS.

Tak to je spíš dotaz na nějakého excelistu než na export HTML...

Jestli to je nějaká komplikovaná tabulka, tak ten sumář může být náročný a bez konkrétní ukázky to asi nikdo nedokáže pomoct vyřešit. Nebo jestli máš konkrétní problém/zádrhel, tak se ptej.

Konkrétně mi jde o tento příklad.
soubor má listy A,B,C,D...až Z každý list má cca čtyři sloupce. Chci vytvořit list Celkový seznam kde bude:
dva sloupce z listu A, pod tím dva sloupce z listu B a tak dále, ale aby když budu postupně dopisovat položky do daných listů aby se seznam aktualizoval. V tom je pro mne kámen úrazu, vytvořím sumář z daných listů, ale udělá se mi pouze rozevírací seznam v jednom řádku. Možná to dotaz moc komplikuji. Ale děkuji za pomoc.