Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sa nerozbehne

Mam tu jedno PC, ktore sa nechce ani rozbehnut. Ked ho zapnem, ventilator na zdroji sa neroztoci, ventilator na procesore so sebou trosku trhne a koniec. Ziadny zvuk ani zapipanie ani nic. Doska je Foxconn A6VMX AMD 690V Socket AM2 onboard VGA 6 channel audio mATX, je tam zapojeny 1 HDD, jedno DVD, 2x RAM po 1 GB. Skusal som odpojit HDD aj DVD, nepomohlo, stale to iste (cize nic). Najjednoduchsie by sa to urcite riesilo postupnou vymenou zdroja, pripadne asi dosky, ale nemam moc moznosti nic zohnat, tak sa pytam na rady druhych. Aka je chyba ze je problkem v doske a aka ze je chyba v zdroji, pripadne aka, ze je problem niekde inde. Nerad by som kupil novy zdroj, dosku a potom zistil ze je problem niekde inde. Vdaka.

Nech zdroj běžet naprázdno, jestli máš nějaký voltmeter, tak na molexu proměř napětí, žlutý a černý = 12V, červený a černý = 5V. Jestli tam tahle napětí nebudou, tak je vadný zdroj. Jestli budou větší, tak pravděpodobně odešla i deska + další věci, jestli menší, tak to mohly komponenty přežít. Potom si sežeň nějakej výkonovej odpor (třeba 5 ohmů @ 5 až 10W, spíše na vyšší výkon, bacha, bude trochu horkej ;-)) / ventilátory / pár disků (kterých není líto, můžou mít i vadné sektory, jde o motor, který žere dost ampér při startu), jestli napětí při zátěži výrazně poklesnou.