Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozdravíte krávy při vstupu do kravína?

Otázka není zavádějící, dvojsmyslná, není to narážka ani chyták. Myslí se tím právě to, zda když vstoupíte do kravína, zda pozdravíte krávy.

Ať ano či ne, připište zdůvodnění proč.

Pavel

Když je znám, tak proč ne?

Vítáte se se svým psem? Chodíte krmit své králíky? Já jsem z města, ale neuráželo mě, když děda svému budoucímu obědu říkal: ahoj micani, podívejte, co jsem vám přinesl. ]:)

Nemáš to nějak popletené? Já to znám tak, že "i ten dobytek zabučí, když přijdete do chlívku". Takže krávy jdou příkladem, ne ten kdo k nim leze. Jinak v kravíně jsem byl naposledy coby malý fakan, nějak si nevzpomínám jestli jsem je pozdravil.
edit: Dobytků jsem viděl od té doby dost. Jak praví klasik:

Stav dobytka oproti loňskému roku nezměněn. Méně krav, zato více volů. Také sviní je letos dost.

Naprosto běžně jem zdravil dobytek v kravíně, brav v prasečáku, koně v maštali i telata v teletníku, zejména proto, že jsem dal vědět, že tam jsem, a zvířata se nelekala (ono - kromě pozdravu - jsem vůbec celou dobu pobytu něco plkal, aby o mně zvířata celou dobu věděla, přišlo mi to tak lepší, než se nechat z leknutí kopnout a tak…).

Tak Kachlík na to kápnul. Z praktickýho hlediska je vhodný při vstupu do kravína/chlíva promluvit - třeba pozdravit. Jinak je velký riziko, že vás kráva leknutím kopne. A že to bolí...

Pavel

Pavle, a teď se podrž - já každé ráno zdravím kytky, které jsou v ložnici, a na balkoně.
A taky zdravím všechny voly, a krávy, co potkám v baráku.
Mám jednu nevýhodu, už od mládí - nepamatuji si telefonní čísla, a ksichty.
Na rozdíl od té paní, co spolu bydlíme - tu vzbudíš o půlnoci, a vyjmenuje ti Teleffoniho seznam.
Dodnes si vzpomínám, jak jsem NUTNĚ potřeboval volat z práce domů, ale baterka, v "mobiliho" přístroji byla vybitá.
Ochotných lidí s mobily bylo mraky, ale číslo nebylo.
:-):-)

Vykládám si s našima kočkama. Když vidím na ulici volně pobíhajícího psa, oslovím ho "Táhni, čokle!" A vykládám si i s těmi rabbity, kteří později končí na pekáči :-p Chovné samice i samec mají svá jména.

V kravíně asi jsem nikdy nebyl.

Od té doby, co jsme se pohádali se Stračenou kvůli Schneiderově generativní gramatice nezdravím, protože spolu nemluvíme.
No představte si to. Já jí vykládám o začlenění příslovců do druhých konceptů a ona na to zabučí: "Já chci třílístkovej jetel!" Úplně jak některé děti, když jim člověk něco vykládá a ony zabučí: "Já chci MP3!"

Ja ti neviem, kravu som nevidel ani nepamätám (myslím teraz zviera )
Ale podvedome každého psa neviem prečo zdravím "Ahoj havko" :-)