Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se sítí a port forwardingem

Mám modem zyxel P-660HW-T3, a 2 PC v LAN propojená přes wi-fi.
Potřebuji povolit port 3453 pro hraní jisté hry po internetu. Ovšem nastal problém - port můžu povolit jen pro jedno IP. Hraji přes internetový server, takže když chci já hrát proti hráči v LAN a ještě proti jednomu na internetu, není to možné. Můžu pouze hrát já proti hráči na internetu.
Na tom serveru nemůžu dokonce hrát ani já proti mému kolegovi, přičemž oba jsme v LAN.
Zkrátka, potřebuji povolit port 3453 pro dvě různá IP. Když se to ale pokusím udělat, webové rozhraní vyhodí "ERROR: Port number duplicate."
Díky za pomoc.

Mohl bys mi prosim te sdelit, jaka online hra vyzaduje na strane klienta forward portu? To je znacne scestne, nebot napriklad mobilni operatori na sva vytacena pripoji poskytuji jen neverejnou adresu a jsou prekladani stovky uzivatelu na jednu verejnou IP. To by tedy znamenalo, ze si z tech nekolika stove zahraje tu hru vzdy jen jeden. To by autori byli samo proti sobe. Chyba bude nekde jinde.

Myth II, starší hra. VE FAQ toho serveru (mariusnet.com) se píše tohle:

When people try to join my host they get a firewall error, how do I fix that?
This error means that there is a piece of hardware or software preventing people from connecting to your host. If you are behind a router, or Network Address Translation (NAT) firewall, you will need to forward the port 3453 to the computer you intend to host with. This website (routers.htm) describes the process in detail for most consumer routers. It is also possible you have a software firewall preventing incoming connections to your Myth host. Ensure that any software firewalls (like windows firewall, comodo, zonealarm, etc) have been properly configured to allow myth to accept incoming connections.

No tak je problem v tom druhom pocitaci v LAN. Napr. posiela pakety doprd... a nie do toho PC kam ma. Ked je to rovnaka LAN, tak v nom nech zadava tvoju lokalnu IP adresu v LAN (ipconfig /all), a nie tvoju vonkajsiu (verejnu) IP. Potom s tym router nebude mat nic spolocne. Predpokladam ze obe PC su za jednym a tym istym routrom. Alebo nechapem co tam mas pozapajane kam, moj osobny jasnovidec ma dovolenku.

Jak su tie PC pospajane?
Overil si si cez ipconfig /all jaku mas svoju vnutornu IP? A skontrolovat v nastaveni aj u teba a aj u neho aj masku siete. To je v tomto pripade velmi dolezity parameter. Napis tvoju vnutronu IP, jeho vnutornu IP, a masky ktore mate nastavene. ipconfig /all vypise vsetko potrebne