Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W2k instalace.

Nemohu nainstalovat (nebo spíš přesně nevím) Win 2000Pro.Ještě )sem je neinstaloval.W98SE a XP už asi 100x. U kolegy mi nešly ty W2k ani přes boot disketu(98) ani jako XP když dám boot z CD-ROM.Jak se vlastně instalijí jako W98 nebo XP??3-[

Jak se projevuje to "že to nejde nainstalovat"?
Mně to šlo úplně normálně, je to teda už nějaký čas, tak si asi úplně přesně nevzpomenu, ale po nabootování přes boot W98 jsem jen spustil winnt.exe nebo tak nějak a spustila se mi bezproblémů instalace W2000

Po nastavení primary boot CDrom se nic nedeje a system najede z HDD.A s dosu přes boot disketu sem daval setup,ale jak vidím bylo to špatně měl sem zadat ten winnt.exe.Nalil sem mu tam XP,ale je to na hraně!! Má PII 533Mhz a 64RAM + 10GJ HDD.Zatím mu to jede,ale si myslím že ty 2000 by byli lepší vzhledem k staří jeho PC.

Mal si blbe CD (nebolo bootovacie), alebo si nestlacil klavesu (ak bootujes z install.CD W2k tak ked to vypise ze stlac klavesu musis do par sekund stlacit nejaku klavesu, inac sa bootuje z HDD).
Ak spustas winnt.exe tak musis mat uz pred instalaciou vytvorenu nejaku particiu, na ktoru sa budu kopirovat data z CD, a tu particiu potom nie je mozne pocas instalacie zrusit ani formatovat, asi najlepsie je mat nejaku FAT32 particiu na nu nainstalit aj tie W2k a pripadne to po instalacii previest na NTFS prikazom convert (ak chce mat ten clovek NTFS, ak chce mat FAT32 tak nechat FAT32).