Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC-Active Directory vs. DHCP

Cau, pomoste mi nekdo prosim, do rezervaci v DHCP jsem pridal pocitac(nazev+ip+mac), pak jsem zkusil pridat pc do AD, ale bohuzel mi to napsalo ze takovy pc jiz existuje, tak jsem z DHCP ten pocitac z rezervaci a z Adres Leases odstranil, ale porad to pise stejnou chybu a ten pocitac nemohu pridat do AD, konkretne do Computers. Nevite nekdo jak ho mohu pridat do AD-Computers?

Diky.

ale bohuzel mi to napsalo ze takovy pc jiz existuje

A určitě neexistuje? Třeba v jiném kontejneru? Co píše log domain controlleru (přesně) a co stanice?

Jinak co se týče DHCP rezervace.

Rezervace neexpiruje dokud je PC připojený. Odpojení a zapojení PC by znamenalo, že by si klient po serveru žádal prodloužení lease a dostal by ho, pokud by byl ještě lease platný. V téhle situaci by IMHO měl PC dostat novou IP.

Pokud vím, přidání do domény a lease v DHCP propojené nijak nejsou, ale můžu se mýlit.

DHCP rezervace nemá s účtem PC v doméně NIC společného, jediný vztah, který existuje, je možnost vzájemné dynamické aktualizace záznamů DNS a DHCP.

Výše zmíněná hláška znamená, že v doméně již existuje aktivní účet počítače stejného jména. Je třeba zkontrolovat AD users and computers (česky uživatelé a počítače v AD) na toto jméno (např. pomocí nástroje hledání v daném snap-inu), ZKONTROLOVAT, že nepatří existujícímu a funkčnímu stroji a provést smazání (případně vytvoření prázného účtu v konkrétním OU). Technicky vzato jsou tato data uložena v LDAP adresáři, nikoli v DHCP databázi (což je prachsprostý soubor MDB).