Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenaleznu žádnou síť

Zdravím,

mám menší problém. V notebooku mam Wifi kartu D-Link DWL-G630 a pri vyhledavani siti zadnou nevidim.

zkouseno v backtracku 4 i fedora core 11

postupuji takto:
1) airmon-ng
2) airmon-ng start wlan0
3) vypise mi to udaje a "monitor mode enabled on mon0"
4) airodump-ng mon0
Ä zde skoncim, zobrazi se mi obrazovka ktera ma, ovsem nevyhleda se zadna sit...
Nevite, kde by mohl byt problem? Pripadne, co s tim?

Dekuji.

Jan Fiala:
K dispozici nemam zadnou sit, zadna se mi tam nezobrazi. Mam notebook Compaq Evo N600c. Wifi karta D-Link DWL-G630 a Compaq WL110. U obou stejny problem.

Fuente:
Ovladace jsem nehledal, karta normalne sviti, tak me nenapadlo hledat. Nehlede na to, ze system updatuji kazdy den a co jsem cetl melo by to byt primo v jadru. Spokojen s Backtrack nejsem, kdyz mi nefunguje to, co potrebuju xD

KiloViktor
Ano, kanaly preskakuji normalne. Zkousel jsem scanovat jen 1 kanal a stejny vysledek. Karta je uplne nova, takze by snad mela byt...

Este je mozne, ze v dosahu nemas ziadnu siet, z toho vyplyva, ze ti program nemoze ani nic ukazat...
To mas ako s mobilom. Ked pojdes s mobilom na exkurziu do jaskyne, tiez tam nechytis ziadnu siet aj ked by si velmi chcel. Jednoducho tam ziadna neni.
Skus to u kamosa ktory ma nejaky wifi AP.
Chapem, ze ta karta je nova, ale ide skor o to ci s nou mozes internetovat za normalnych okolnosti a ci si to vobec skusal.

Nezapina sa ti na tom NB WiFi nejakou klavesovou kombinaciou Fn+Neco? Alebo na liste? Ak ano tak svieti nejaka LED ze je to zapnute?
P.S. k tomu "karta je nova" - montoval si ju do NB ty? Zapojil si spravne antenne kabliky? (mozu byt 2 a myslim ze sa nesmu prehodit)

A mozes sem teda aspon okopirovat co sa ti vypise ked zadas do konzoly prikaz: "iwconfig" ? (napis ho bez tych uvodzoviek)
Inak wifi kartu D-Link DWL-G630 mas mozno novu, ale ona je od vyroby hodne stara. Asi tak 4-5 rokov. Vyrobca uz davno skoncil aj podporu na tu kartu.
To znamena, ze nevyraba drivery na nove systemy.