Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Historie aktualizací WindowsUpdate

Kde je "schován" seznam provedených aktualizací prostřednictvím windowsupdate? Aplikaci Windows Defender, kterou jsem na popadesáté donutil k update, jsem nakonec odstranil a vrátil se k "betě 1" - ale v seznamu ve Windowsupdate její aktualizaci pořád vidím. Předpokládám, že to bude někde na disku, ale nenapadá mě kde...

Pokud TEĎ dám novou instalaci Defenderu, update se neprovede (...možná má windowsupdate pocit, že je už updatováno. Ale ve skutečnosti není, soubory a adresáře Defenderu jsou smazány).

V souboru ..\Windows\WindowsUpdate.log informace o neúspěšných pokusech "už dříve provedeném" updatu vidím.

Potřeboval bych informaci o dříve provedeném (ale nyní vlastně neexistujícím) updatu před WindowsUpdate nějak schovat/odstranit - pak by možná update provedl.

Odkaz na Defender: thread.php

Myslíš tedy, že seznam provedených aktualizací, které se objevují v seznamu na www windowsupdate, vycházejí ze záznamů v registru?

Mě prostě rozčiluje, že přestože aplikace je odinstalována, je její poslední úspěšné update na seznamu na www a pokud bych chtěl teď nainstalovat aplikaci znova - update se neprovede (protože winupdate má pocit, že už je update provedeno. Samostatný update se "odinstalovat" nedá.

:-/

Postup pro provedení update :
Odeber soucasnou Signature version.
Start, Spustit, napis Msiexec /x {A5CC2A09-E9D3-49EC-923D-03874BBD4C2C}
a klikni OK. Potvrd jeji odebrani v dalsim okne.
Spust Windows Defender a dej vyhledat aktualizaci...

A je to :-)