Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde si můžu stáhnout windows?

Zdravím
Tady jsem četl, že lze u značkových pc na stránkách výrobce po identifikaci stáhnout iso windows, pro který má to pc licenci.
Jedná se o Dell optiplex, a nikde na jejich stránkách to nemohu najít.
Service tag pochopitelně znám.
Díky

legální to (první) samozřejmě NENÍ. Jediné, co tě opravňuje k použití software, není nějaký klíč nebo neklíč, ale to, že jsi koupil jeho licenci. Že existují instalační CD, ve kterých není aktivní kontrola legálnosti ještě neznamená, že si ta Wokna můžeš nainstalovat. Dále: pokud nemáš krabicovou verzi, ale OEM verzi (se štítkem k nalepení na PC), je tato licence po první instalaci vázána na tento PC. A konečně: licence NENÍ médium (CD/DVD), v případě OEM lze za fyzický projev licence považovat nalepený OEM štítek.

Ten kdo si to stahnul nie je sposobily vobec zistit ze v PC nieco ma. Nie, antivir nestaci. Na to treba rozum.

to Scatman: Najlepsie je kupit recovery CD pre ten konretny NB v servise. Vyhoda je ze tam budu uz pravdepodobne predinstalovane ovladace, a netreba to aktivovat. Stiahnut sa to neda (myslim ze ani u dellu nie, opytaj sa na supporte, nejaky kontakt na support bude urcite uvedeny na www.dell.cz).
Najprv si ale priadne overit ci na tom NB neni recovery particia na HDD (navod pozret ze jak sa spusta recovery, pozret poriadne BIOS)

Mám aj Toshibu tak som pozrel ako to vyzerá s dostupnosťou recovery disku u nej.
Predpokladám že výrobcovia budú aplikovať podobnú politiku. Nepoteší ťa.
http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD5400ZK001CR01.ht m

Product Recovery DVD-ROM
For distribution only with New TOSHIBA PC

Možno autorizovaný servis, ak je PC/notebook fyzickou obhliadkou overiteľný ti objedná-dodá za poplatok OEM inštalačný disk ale aby si stiahol image zo supportu o tom silne pochybujem.