Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě televizoru

Chceme si koupit nový televizor, ale v prodejně mají můj vyhlídnutý model pouze poslední kus, který je vystavený a běží zapnutý 8 hodin denně.
Manželka mi říká, že to je aspoň výhoda že už je odzkoušený ale já nevím jestli to spíš není na škodu že ten televizor už je "jetý"

Máme ho vzít?

Nemůžeš vědět jak dlouho v tom regále je, kdyby jsi napsal aspoň typ a značku aby se dala odhadnout doba po kterou je vyráběn. Ale máš 2 roky záruku tzn. koupit nový kus z krabice můžeš a doma ho dostatečně zahoříš. Obrazovky mají daný počet provozních hodin a pokud to tam jede 3-4 měsíce tak potěš koště.

Zase to nemůžeme dohánět do extrémů. Není neobvyklé, že u mě běží TV (spíše jako kulisa, často bez zvuku :) i 15 hodin denně, stejně jako monitor. A to již několikátým rokem, přitom nijaké postřehnutelné poškození nezaznamenávám (a to slepej nejsem). Ovšem to neznamená, že bych si koupil jetou TV. Určitě ne.

kvalita obrazovek všeobecně klesá, je to dáno i tím aby si spotřebitel kupoval nové zboží. Třeba stará TV Daewoo (obrazovka Orion) po 15 letech nejeví v obraze taky známky změn a naproti tomu TV s obrazovkou Made in UK po 5 letech na vyhození (nebo pouze provoz po tmě). Philips když dělal obrazovky v Německu (tak do 1995) ty jedou do dneška super, další co pak dělali u rýžových polí tak ty nestály za nic.

hlavně si ho nějak znač fixou nebo si zapamtuj sériový číslo....uvidíš že až doma vybalíš ten "nový" co přišel kvůli tobě bude mít znamínko.:-D. Já bych si ho taky nebral stejně jako nesnáším věci z reklamací /který můžete mít v pc aniž byste věděli/dějí se holt prasárny na tom světě...8-)