Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor a system

Zdarec chlapi..
Mam takový problem. PC mi nechtelo nabehnout do OS. Pri opakovanych pokusech "spustit system běžným způsobem" i nebo na "nouzový režim" se pokaždé restartoval. Pri reinstalaci systemu se stalo to, že mi najednou zčernal monitor a už nenaběhl. Zkusil jsem vyměnit monitor i grafickou kartu (pro pripad ze by chyba byla v techto komponentech). Ale nepodarilo se.
Mam pocit ze by mohl byt problem v zakladni desce.. je to mozné?

Naopak, i zdroj bývá často příčinou problémů. Na první pohled se zdá být funkční, ale ve chvíli, kdy si PC vezme trocha víc šťávy, tak začne kolabovat - kolísá výstupní napětí, což způsobuje pády systému.
Taky můžou být vadný paměti - otestuj je memtestem (nech běžet několik hodin).
Vadnou desku bych viděl až jako poslední. Paměti a zdroj si můžeš vypůjčit, třeba od kamaráda. Pokud to s půjčenýma komponentama pojede, je to jasný. Deska se jen tak půjčit nedá, těžko seženeš identickou (a navíc se diagnostika chyb provádí od nejjednodušších komponent, tedy toho, co jde snadno vytáhnout a co je nejpravděpodobněji vadný).

Instaloval si tie Win uplne nacisto? (vcetne formatu)?
Ak mas na grafike viec vystupov, tak vsetky ostatne okrem monitora (napr. tv-out apod) odpoj. Prip. ak je viac vystupov pre monitor skusil by som monitor do druheho vystupu.

Ak nejde ani cista instalacia vcetne formatu, tak je to HW problem, zdroj alebo grafika alebo sa tam nieco prehrieva (napr. nesedi chladic na CPU apod.)