Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: Penzijni pripojisteni - u koho?

Ahoj,

budu si zarizovat penzijni pripojisteni, chtel jsem se zeptat zkusenejsich jiz pripojistenych, na co by clovek mel koukat. Statni prispevek je pri 500Kc stejny - 150Kc, takze by mel clovek koukat na jakestakes renome ustavu a ev. procentualni podil ze zisku? Ci jsou jeste jine faktory, ktere by mohli jednotlive ustavy odlisovat?
(Zatim se mi libi ING)

Diky za nazory, M.

OT:
Protože penzijní pojištění (tam uložené peníze) není garantováno státem (oproti vkladům u bank nebo stavebnímu spoření), jde zcela mimo mě. Až nastane příhodná doba pro tuneláž, raději budu z kola venku.

Aby stál ve stáří výnos za to, nějakých pár stovek ZDALEKA nestačí spořit. "Točit" stavební spoření a vědět, že si s penězi můžu kdykoliv po 5 letech dělat co chci, je pro mě mnohem lákavější...

Tobě přispívá 700Kč??? To je síla. Já to mám zajímavý, dostávám 2% z platu jako příspěvek, ale ani polovinu toho, co ty.
Jinak jsem měl na výběr asi ze tří bank, tak jsem vzal tu mě nejznámější - KB.
+ k tomu si ještě přispívám 100Kč ze svýho a něco od státu, takže se to tam pomalu hromadí.