Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem existuje příkaz na spuštění počítače v nouzovém režimu?

Existuje ve Windows příkaz na spuštění počítače v nouzovém režimu?
Jde mi o to, že spousta lidí neumí spustit počítač v nouzovém režimu, aby jej například nechalo proskenovat v SAS.
Napadlo mě, jestli by nešel udělat *.bat soubor ve stylu

reset
start nouzový režim
superantispyware.exe

To by bylo superlamí. Jen by klikli na baťák :-)

existují parametry pro boot.ini
batkou odebrat read-only, a bruntálně přes echo přidat řádek s:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="nouzovy start XP" /SAFEBOOT:MINIMAL

kulturnější by to bylo přes bootcfg.

do adresáře "po spuštění" pro all by to muselo přikopírovat batku* která by spouštěla sas.
a restart přes shutdown.

ale nové pc už mají stejně vistu (budou mít w7), tam je to na nic - třeba je jejich zavaděč taky konfigurovatelný.

*) batka pro sas by musela poznat že jsou windows v nouzovém režimu (nevím podle čeho - třeba že nejede síť), ať se jinak ukončí a neotravuje.

Jo to by možná šlo. Ono jde o ten nouzový režim. SAS si dělá při instalaci zástupce na Ploše a ten je i v nouzáku a to spuštění SAS z baťáku není tak nutné.
S těmi W7 máš pravdu. Doufejme však, že ty nebudou zkraje tolik zablešené.
Tady jsem také našel návod na ComboFix. možná by šlo udělat i něco takového na SAS (přetáhne se *txt v normálním na zástupce na Ploše).
http://forum.asw.cz/index.php?PHPSESSID=2d7f01477f 974492e5ccd5cddb56f9ff&topic=4199.msg21008#msg2100 8