Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2 v 1

Ahoj všem.
Tak mam zase trchu blbý dotaz. Ale když jsem to četl na internetu tak mě to docela zaujalo. Už nevim kde ale od té doby mi to vrtalo hlavou a proto zakládám toto téma.

1, Můžou být v PC dvě RAMky ale aby byly sladěny (třeba 512 MB a 1 GB běželi jako 1512 MB)?
2, (To přeložil Google z angličtiny takže nevim jistě jestli je to pravda) Můžou být v PC dva procesory také sladěny abych měl procesor který by běžel 4 GHz . A nebo je to špatně přeložené?
3, A kdyby to šlo s procesorem a RAMkou tak by to mohlo jít i s grafikou. (To jsem nikde nečetl, pouze můj výmysl :-) )

Všem děkuj za odpověť.

ad 1) jo, když dáš do PC dvě ramky, budeš tam mít tolik ramky, kolik je součet hodnot obou ramek. tzn 1GB (1024MB) a 512MB dá dohromady 1536MB (nebo 1,5GB).

ad 2) Do běžného PC nejde dát dva a více procesorů, na to musí být serverová deska která to podporuje a ani tak se frekvence nesčítají. Do běžného PC jde dát pouze dvou a čtyřjádrový procesor, ani tady se frekvence nesčítají.

ad 3) ano, s grafikou jde něco takového udělat tak, že zapojíš dvě grafiky do SLI režimu, tím získáš vyšší výkon pro grafické výpočty.