Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zakladni uprava web stranky

Ahoj,

potreboval bych poradit v par vecech. Potrebuju upravit jiz hotovou web stranku takto:
1. Vlozit do ni text, aby se spravne zobrazil (po par zkusebnich vlozenich uz jsem objevil misto, kam kopirovat:-[)
2. Potrebuju, aby ten text byl urcity druh pisma. Zatim se to vzdycky prepsalo na bezny druh.
3. Ten text potrebuju mit trosku naformatovany. Vzdycky se mne tam jen roztahne jako cara z leve strany az do prave strany.

Potrebuju jen techto par veci a ucit se kvuli tomu programovat nebo jak se tomu rekne nebudu. Jde mne o to, jestli jsem schopen to s par radama sam nejak udelat. Jde o par stranek (1-3), na kterych se bude menit akorat text, takze veskere upravy budou identicke. Vse je tam uz predpripraveno od vyrobce, ale jak jsem psal. Vzdycky to udela ten text obycejne pismo (i kdyz tam nakopiruju jiny druh) a take ho to nezkopiruje s formatovanim.
Snad jsem napsal vsechno, co je potreba k pochopeni toho, co vlastne chci.

Jestli jste nekdo schopnej rozumne poradit, tak dik.

To neni zadnej poskytovatel webu (jestli treba myslis hosting nebo ze je to nejaky free redakcni system) nebo v podstate ani nevim, jak to myslis. Mam koupeny web a ted je v beta verzi moznost vlozit par HTML stranek do jinak flashoveho webu, a tak jsem to chtel zkusit.

Písmo se ti s formátováním nezkopíruje - je nutno definovat použitý font pomocí CSS (kaskádové styly). Dále lze samozřejmě nadefinovat zalomení textu, odstavce a další parametry, záleží na konkrétním případě, jak je stránka dělaná a jaké má (webový?) editor možnosti.

Aha a myslis, ze k tomu abych to zvladl bude stacit nejaka jednoducha rada? V podstate tam asi zadny webovy editor neni. Ten flash web co jsem ti ukazoval ma ted moznost, ktera je honosne nazvana Site Creator a ma v podstate "z vyroby" predpripravenych nekolik zakladnich stranek jako je Home, Contact atd. a na mne je tam jen nacpat text na urcite misto. To misto uz jsem objevil metodou pokus omyl, ale dal nevim co s tim. Takze zadny editor to vestaveny nema a samozrejme se to asi da upravit, ale jak moc, to uz nevim. Mne ale staci to, co jsem popisoval. Jen nevim, jestli je to uplne neco trivialni anebo je to komplikovanejsi.