Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změna pořadí bootování z HDD

Zdravím všechny ,prosím o radu,jak změnit pořadí zavádění OS při startu PC.Mám 3 HDD a na každém je OS.Doteď mi to fungovalo tak,že mi najel disk (SATA 3),který jsem používal jako, řekněme hlavní.Pokud jsem chtěl jiný,tak F-8 a vybral jsem jiný.Teď jsem ale řešil jistý problém vyndal jsem HDD na IDE kabelu a místo něj jsem zapojil HDD,který používám jako zkušební a na něj nainstaloval nový OS (XP-Home).Po uvedení do původního stavu,se změnilo pořadí při startu.Mohl by mi někdo poradit,jak to změnit zpět?(boot.ini ?,ale jak to přepsat,aby to fungovalo) Díky předem.

Problém vyřešen,
nakopnul jsi mne správným směrem ,díky moc a promiň starému dědkovi,že se neumí orientovat.v Biosu v oddílu HD-drives bylo pořadí najíždění disků a já trouba si nevšiml,že se to dá měnit klávesami PU a PD ,zkoušel jsem to jen šipkami,to samozřejmě nešlo,tak jsem myslel,že se to provádí jiným způsobem.Tvá odpověď mne donutila pořádně si přečíst ovládání-přehodil jsem pořadí a už to jede jak má.Ještě jednou se omlouvám a díky za pomoc.