Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zapojit internet přes router na 2 PC

Dobrý den, mám internet od kabelovky a chtěla jsem ho mít na dvou počítačích. Pořídila jsem si router od tp-link tl-r402m. Vše jsem zapojila dle návodu. Nakonfigurovala jsem router, ale jde mi interner pouze na prvním počítači, kde šel i před zapojením routeru. Zkoušela jsem nastavit protokol TCP/IP na získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky a získat adresu serveru DNS automaticky i zadávat hodnoty ručně. Ale nic nepomohlo. Podle návodu z internetu jsem zkoušela propojení počítačů pomocí příkazu ping, ale vypíše to: vypršel časový limit žádosti. Neví někdo, co s tím může být?

Tak já si dovolím tenhle nepřehledný dred restartovat.

1. pingneš si na svou ip adresu? (ping 192.168.1.101)
2. pingneš si na ip adresu routeru? (ping 192.168.1.1)
3. pingneš si na IP adresu seznamu? (ping 77.75.72.3)
4. pingneš si na jmennou adresu seznamu? (ping www.seznam.cz)

Tam, kde se zastavíš (bude ti to vypisovat "vypršel časový limit"), je chyba a je třeba ji začít řešit. Návod jsem ti už jednou postoval, ale asis jej neregistrovala...