Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna grafiky, obraz nefunkční

Dobrý den,
mám následující problém. U jednoho z našich pc syn zničil konektor VGA - výstup pro monitor. Jde o základní desku MSI 865GVM-LS s integrovanou grafikou. Přesto že jsem jej opatrně vyměnil, není již funkční. Napřed naskočil červený obraz a pak už žádný. S největší pravděpodobností jsou přerušené cestičky ve vícevrstvém plošném spoji. Osadil jsem tedy do PCI slotu jinou, samostatnou grafickou kartu, ale teď nevím jak ji mám rozběhnout bez obrazu. Původní integrovaná by se asi měla zakázat a k nové je třeba instalovat ovladač, což je obojí bez obrazu téměř neproveditelné... Jirka
Změna předmětu, původně: Grafika (marekdrtic) (DWarf)

Dobře a díky, zkusím to. Pak už mně napadá jen zapnout druhý pc, ovládat ho klávesnicí (protože na tom bez obrazu neznám polohu myši) a na tom bez obrazu dělat poslepu identické kroky jako na tom funkčním... Vypadá to že moc dalších rad tady na to nedostanu...

Asi to bude na té základní desce. S monitorem a kabelem je to OK, používám jej běžně a zrovna i právě teď na jiném pc. Jinak při odpojené baterii byla odpojena i síťová šňůra (230V), o nabitých kondenzátorech také vím.