Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozpustit pouzdra integrovaných obvodů / procesorů?

Ahoj, ne, nedělám si srandu, někdy jsem viděl, jak jeden chlápek rozpouštěl pouzdra procesorů, čipů a pak si je prohlížel pod komparačním mikroskopem. Nevíte, jaká je na to chemikálie? Taky bych se rád podíval pořádně zblízka, ale jakýkoliv pokus o rozbití obalu skončil silným poškozením / zničením křemíkové destičky. Nevíte o tom někdo? Na googlu jsem nic nenašel... Díky za odpověď.

Tak takhle snadno to určitě nepůjde. Možná do nějakého teplejšího rozpouštědla a pomáhat tomu mechanicky. Na čínské padělky by to zabrat mohlo. Třeba pouzdra na drátových odporech (údajně keramika) šla na noname výrobcích odstranit pod tekoucí vodou. Prostě se to rozpustilo a odteklo do kanalizace.