Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení wifi

Mám na PCˇpřipojení wifi. Vždy po rozjetí PC mi oznámí nalezené připojení v okolí. Já wifi nepoužívám, protože mám připojení přes kabel, ale dcera se mě ptala, co by se stalo, kdyby se přes to připojila. Zakázala jsem jí to, ale znáte děti... Tak bych chtěla vědět, zda z toho může být nějaký problém, když se takhle na někoho "připíchnu", protože všichni uživatelé to nemají zabezpečené.
Poradíte mi, někdo?

no, to zase nechci, protože když s notasem nekam jdu, tak se připojuji třeba v kavarně a tak, prostě kde je to povoleno a jak se znám, tak když bych v kavárně tu kartu povolila, tak bych ji zapomínala vypnout :-(
Potřebuji vědět, jestli je s tím nějaký problé, když by se na to napojila nebo jestli to nevadí....

notebuky mají klávesovou zkratku nebo mechanický vypínač pro deaktivaci wifi, tím tě nebude obtěžovat když nechceš.

tím že ty se připojíš do něčí sítě, a někdo na to časem přijde, máš malý problém:
dá se čekat že si neumíš zabezpečit pc (pokud máš "home" verzi windows tak toho moc nejde) - tím naopak tvoje data mohou být pro zdatnějšího uživatele z cizí sítě přístupná. zjednodušené sdílení totiž nepotřebuje ověření přístupu.
doporučil bych v tom případě zakázat službu "server" (start - spustit - services.msc), a sledovat zda zůstane všechno funkční.