Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mac OS X na pc

Dobrý den, na bratrův notebook jsem zkoušel nainstalovat upravenou verzi macu pro pc. Instalace probehla v poradku, jenom strasne dlouho cekam na spusteni systemu mac. Kdyz chci na notebook nainstalovat zpet xp, nechce nabootovat ( i kdyz je v BIOSu nastaveno bootovani z mechaniky), a pokracuje zase do macu na to dlouhe nedockatelne nacitani. Nevite nekdo jak vyresit tento problem? Dekuji.

instalátor windows je poněkud hloupý. neumí si poradit s "nepředpokládanými" souborovými systémy na disku (ms nikdy neuměl nástroje na práci s diskem) - proto jsi potřeboval jakýmkoli partition managerem ručně zrušit disk po macu.

stejně tak - ačkoli v době uvedení xp na trh už existovaly sata disky, instalátor xp ani s posledním service packem jejich řadičům nerozumí a neporadí si s nimi. musíš nastavit v biosu "ide mód" (nebo zrušit native sata). ostatně je to novinka teprve 8 let stará.

IDE mod v biosu byl nastaveny, a co me docela i prekvapilo, ze i v default nastaveni je v ide modu. XP uz jsem nainstaloval. Musel jsem stahnout z internetu nove xp a pouzit muj product key, protoze to cd, ktere jsem zkousel, nakonec nebylo v poradku. Zajimave je, ze pred mesicem jsem ho pouzil na svuj pc a fungovalo. Dekuji vsem.