Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Co nejkvalitnější LCD monitor za co nejnižší cenu?

Začíná mě asi odcházet starý CRT monitor, rozhlížím se po nějakém novém LCD monitoru. Výstup z grafické karty mám DVI, chtěl bych, aby měl LCD monitor minimálně 20". Který v současnosti prodávaný monitor vyjde nejlépe co se týče skloubení dobré kvality a zároveň nízké ceny?

Hry vůbec nehraji, na PC převážně píši, surfuji po inetu nebo koukám na fotky a filmy.

Mám zatím dva favority: jsou to Dell Ultrasharp 2209WA černá - LCD 22" a Samsung SyncMaster F2380 - LCD 23". Jeden má tedy typ obrazovky IPS a druhý cPVA. Cena je u obou přibližně stejná (kolem 7000 Kč). Tyto typy obrazovky by měli být kvalitnější než ty levnější TN. Který z nich mi doporučíte? Popř. doporučte ještě něco jiného, co je dle vás podobně kvalitní a za rozumnou cenu.

Kamarád mi říkal, že když koupím nový monitor, tak že mám koupit i nějaký kvalitní DVI kabel, že ty kabely přibalené k monitorům jsou prý nekvalitní. Je to pravda? Nebo stačí v pohodě ten orig. přibalený DVI kabel? Doporučoval mi nějakou značku kabelů Profigold, že prý to jsou pozlacené kabely.

Pokud použiješ DVI kabel, tak bude stačit ten přibalenej, protože přenos signálu je digitální a není to náchylný na rušení, narozdíl od VGA, kde je to přenášeno analogově. Nekupuj tedy žádnej jinej, byly by to vyhozený prachy.
Dokoupit později to můžeš vždycky, ale uvidíš sám, že to není nutný.

Pak prý ještě existují dva druhy DVI kabelů (dual link a single link) Single link by měl zvládnout rozlišení 1920 x 1080 prokládaně a dual link toto samé rozlišení neprokládaně. Kvalitnější tedy asi bude ten dual link. Bývají ty kabely podle toho nějak označené? Nebo jak poznám, jestli je ten přiložený kabel single link nebo dual link?

Protože maska:
TN - dobré tak na hry, barvy dohánějí filtrem, rychlá odezva
IPS - nejlepší podání barev, drahé, pomalejší
cPVA - tak někde mezi, ale na IPS s barvami to většinou nemá (záleží na provedení podsvětlení - EIZO)

Když nehraje hry tak jedině IPS nebo PVA, IPS lepší pro fotky, dell má záruku že ti to opraví do 2 dne na místě, atd...

Lebo veza 3x3cm s napisom "1000W PMPO" z blsaku neni lepsia jak audioaparatura s napisom "50W" (a ta 50W bude 10x silnejsia :) Tolko k "parametrom" (napr. ten samsung udaj kontrastu, to je uz to iste co blsakovy udaj PMPO)

P.S. je ale pravda ze z tych dvoch ma ten samsung vyhodu u fullHD filmov v tom ze he full HD.