Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na jednom PC hraje MP3 normálně a na druhém má značně ořezané výšky

Mám 2 PC. Na obou hrajou MP3 normálně. PC1 je přehrává možná trošku míň kvalitněji než PC2.
Velmi zajímavé ale je, že mám jednu písničku, která na PC1 hraje v pohodě, ale na PC2 má značně ořezané výšky.
Dobrá, řekl bych, že to je třeba v MP3pro a PC2 toto neumí. Ale oba PC mají identický OS (WXP SP2) a identický Winamp (V2.81) tak jak to může být možné?

Že by to bylo zvukovými kartami?
Na obou je integrovaná.
PC1 - Realtek (MSI 848P)
PC2 - VIA AC97 (MSI 684T pro)

Bylo to testováno s těmi stejnými repro.
Nastavení zvukovky je default a ekvalizér má velice podobné nastavení na obou PC.
Přitom všechny ostatní MP3 hrajou srovnatelně na obou, jenom u jedné to takto zlobí, ne že by mi to teda vadilo, spíš mě zajímá čím to může být.

Kdyby si to přečetl skalní zastánce věrného zvuku tak si hodí mašli. Jakákoliv úprava dergraduje tvůrčí záměr, charakter zvuku kapely ... Ty nejdražší aparatury v cenách nad půl milionu za zesilovač mají pouze vypínač a kontrolku zapnutí. Podmínkou jsou bedny, které jsou schopny nahrávku zahrát.