Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aplikacni firewall s rozhranim podobnym Kerio 2.01. Existuje neco takoveho free?

Ave. Uz to resim asi tyden, ale nejak se nemuzu doguglit. Potrebuju /viz titulek/ aplikacni FW, ktery jede (jde prepnout) v learning modu (vypise co se kam chysta pripojit /vcetne nazvu souboru a cesty/ a nabidne A/N a Remember), navic plnou editaci ulozenych rules,... Mno presne to, co umel prastary Kerio 2.01 (ten se bije s WXP SP3, jinak by mi plne vyhovoval). Zone Alarm, Comodo a podobne zrudnosti ne. Ani novy Kerio ne. Melo by to byt free, ale na tom netrvam. Najde se dobra duse s radou?

Na jednom pc mam Outpost, placenej, ale ten free je pry taky vynikajici. Nemusis z nej instalovat vse. Moznosti nastaveni jsou obrovsky. Comodo je taky super program a veci ktery pouzivat nechces normalne vypnes, takze vuci nemu vubec nemusis mit averzi a AV nemusis vubec instalovat. Comodo ma krasne rozliseny okna, ve kterych se pta a zvladla ho obsluhovat moje matka, ktera ma pred duchodem a na pocitaci umi akorat hrat flash hry a zapnout cudlik na bedne. Comodo je nenarocny na system. Nikdy na zadnym pc neudelal problem jako ZA, KPF. Pak je vynikajici malinky FW Look´n Stop, ale je placenej, ten nema klasicky HIPS, ten ty stejne neshanis. Pro me je i dulezita moznost aby to umelo ihned zablokovat net tak, abych nemusel lezt hluboko do menu a oba to umi.

Comodo ma krasne rozliseny okna, ve kterych se pta a zvladla ho obsluhovat moje matka, ktera ma pred duchodem a na pocitaci umi akorat hrat flash hry a zapnout cudlik na bedne

Radku promiň, ale pokud chce instalovat aplikační fw, ať je to aplikační fw se vším. Moje zkouška na starý dopadla jako všude jinde - naučila se trvale povolovat, protože jí srali ty okýnka (stejně nevěděla na co se jí ptají).
FW je zbytečnost - je to kacířská theze, ale pravdivá.