Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem se spustením pc

Zdravím lidi mám problém nemohu spustit pc.Když ho zapnu najede bios kontrola co je v pc jako např.hdd,vypal a sekne se a napise CMOS Checksum error - Defaults loaded. A nehnu s nim nevim co s tim nejde me najet ani do biosu mam bezdrat.klavesnici proste nereaguje vcera jel normlne.Diky za radu.

Ty asi počítačům moc nerozumíš, že? Češtinu máš rovněž otřesnou, luštit po tobě tvé výplody je fakt utrpení.

Počítač ti nefunguje proto, že máš špatně nastavený BIOS. Proč, to je druhá otázka (většinou za to může slabá baterka na desce, výpadek napájení, přepětí, někdy i virová nákaza). Řešení je (jak už psal Drtič) BIOS přenastavit správně a hodnoty uložit do CMOS. K tomu budeš potřebovat PS/2 klávesnici, protože evidentně tvé PC nemá v defaultu povolené legacy USB, a tedy je ti tvá USB klávesnice dokonale k ničemu.