Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem šleha z monitoru

Mám tu starší monitor CRT, a právě teď jsem jej chtěl zapnout - musel jsem ho na 2 minuty kvůli něčemu vypnout a ozvala se divná slabá pecka, přirovnal bych to k přeskoku nějaké jiskry takové "PRSK" a monitor normálně najel.
Já se teďkom trochu bojím, že by takto mohl prskat v mé nepřítomnosti když bude vyplý a začít hořet.

Já už dlouho nemám zkušenosti s CRT - až teď se mi zase dostal pod ruku jeden.
Je to u Cé er téček běžný jev, nebo radši jej mám dát kolegovi, jestli tam není nějaká vada typu vyschlý kond?
Udělalo to zatím jednou. Ale i tak červ hlodá.
Předem děkuji za náměty a odpovědi.

si děláš srandu:

Je to sice už starý kousek 15" ... Obraz má výborný

15" crt šrot bych vůbec neoživoval: nesmyslně malý obraz, zoufalá zkreslená geometrie, omezené zobrazovací režimy díky nízkému refresh, zabírá místo ekvivalentní 17-19" normálního lcd.
monitor dobrý akorát pro bezdomovce, nebo pro lidi co se rozhodli za každou cenu si zničit zrak.

mimochodem: můj 19" lcd má příkon cca 20w. takže za 2 roky provozu si jen díky úspoře spotřeby proti crt už na sebe vydělal a zaplatil se. (kalkulačku jistě máš)
----
OT: něco jsi inzeroval, jestli můžeš dopsat upřesnění.

Já pro mé potřeby hledal CRT co zabere málo místa - LCD se moc nehodí - velké riziko že se rozbije a také staré LCD mají nepěkné barvy a odezvu.- Nové je do tohoto nasazení zbytečné.
Ta 15ka je docela dobrá. Obraz je stabilní a vcelku věrný. Vyměnil jsem to za 17ku co měla horší barevnost a byla moc velká do hloubky.
-
Toto CRT jsem vybíral mezi 15kama dlouho, ostatní opravdu byly trošku "blé" jak popisuješ.
S tou inzercí jsem teď trošičku mimo vedení, můžeš upřesnit?

Já jsem zatím spokojený s tím CRT. Barvy jsou dobré, kontrast též, geometrie je lepší než na sousedovém CRT19" a stačí mi to zatím. Jasně že k hlavnímu PC bych to nechtěl :-)

Byl to
Fujitsu Siemens Scenic, kastle bílo zelená
CD-ROM
Nějaký Pentium 3 1 GHz
RAM jeden modul 128 MB
Disk Samsung 20 GB
A jinak nevím co k tomu napsat, možná to že to byl ten nižší case a zdroj byl na výšku a strašně blbě se lezlo dovnitř.