Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potíže s konfigurací aktualizace

Dobrý den,mám následující potíže:po spuštění notebooku ACER Aspire 5735Z,Windows Vista, mi po chvíli naskočí hláška "probíhá konfigurace aktualizací,fáze 3 z 3,hotovo 0% ,nevypínejte počítač",tento se mi však po chvíli sám restartuje a tento proces se neustále opakuje.Před časem jsem řešil stejný problém,byla mi doporučena stránka:cs,tehdy se mi nějakým způsobem podařilo problém odstranit ale teď nic z toho nepomáhá.I když najedu na nouzový režim,přes výše uvedený problém se nedostanu.
Děkuji!JB

vlez do prohlížeče událostí, jestli se ti podaří určit chybu.
napsal bych kvalitnímu výrobci tvého krámu, tu chybu mu přiložil - co s tím.

pokud nic - zkus ten šmejd odpojit od netu, jestli to nastane taky.

jestli jde o chybu aktualizace windows - můžeš vidět v adresáři windows skrytý adresář s číslem kb-aktualizace, vytvořeno dnešního data.

jestli jde o aktualizaci hardware (z tvé hlášky to nepoznám), staré xp měly C:\WINDOWS\setupapi.log se změnami hw, můžeš se podívat na datum, a na konec souboru.

Ahoj,kromě ad 3) zkusil(na ten si jako laik netroufám).Minule se mi díky tvé radě podařilo systém nějak obnovit,dnes ale nefunguje nic.Nejde mi ani spustit ten nouzový režim,prakticky se nedostanu nikam,odkud bych mohl zahájit nějaké pokusy o obnovení systému.Jen jednou se mi tam objevila tabulka s žádostí o heslo(žádné při spuštění nepoužívám),minule se mi z této pozice systém podařilo zrestartovat a pak došlo k plnému obnovení,zřejmě z vloženého recovery dvd.Díky za trpělivost s laikem!JB

V tom návodu je to trochu jinak.

1. Vložte instalační disk systému Windows Vista do jednotky a restartujte počítač.
2. Když se zobrazí pokyn ke spuštění počítače z disku, stiskněte libovolnou klávesu.
3. Až k tomu budete vyzváni, nakonfigurujte požadované možnosti Instalovaný jazyk, Formát času a měny a Klávesnice nebo metoda vstupu. Potom klikněte na tlačítko Další.
4. Na další stránce klepněte na možnost Opravit tento počítač.

Instalační disk s Windows Vista je?

Já měl zato,že jde o dvd,které jsem zálohoval při prvním spuštění.....Jen je mi tedy záhadou,jak se mi to podařilo minule..asi pomocí postupu č.2.Jestli si dobře vzpomínám,nějak se mi to podařilo restartovat z té tabulky žádající heslo,která se mi objevuje jen vyjímečně(dnes pouze 1x)!Pokud provedu jen tvrdý restart,nic nepomáhá!Je nějaký způsob,jak při těchto potížích provést restart obvyklým šetrným způsobem?