Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký tablet na psaní poznámek?

Nejde mi o tablet PC, ale o externí zařízení tablet. Potřeboval bych ho na psaní textu "od ruky" a na kreslení poznámek. Připojení přes USB, nechci nic bezdrátovýho (kvůli výdrži napájení).

Nemám s tím zkušenosti, hledal jsem a nalezl nějaký levný tablety a zdají se mi levný příliš, např. GENIUS Tablet G-Pen 560, viz http://www.kasa.cz/pocitace-prislusenstvi/koupit/4 21314/genius/genius-tablet-g-pen-560-4-5-x-6-/ za 774 Kč s DPH.

Máte někdo osobní zkušenost s tablety ve smyslu pořizování textů a kreseb?

Pavel

laicky přijde dost malý

aspoň nenaběháš kilometry při práci ;-)

Kdysi jsme měli tablety 14"x14" pro AutoCAD a pracovní plocha jakoby pro myš byla taky zhruba stejně velká. Veškerou ostatní plochu pokrývaly "ikony", nebo jak to napsat.

Právě jsem ho otestoval ve funkci tabletu. A výsledky jsou dost nepřesvědčivý. Písmo od ruky vypadá hnusně, roztřepaně. Asi je to dáno konstrukcí pera a "tuhy" (bez náplně, s plastovým koncem), která se při dotyku pera na tablet lehce (1 mm?) zasouvá.

Takže, pro moje účely téměř nepoužitelný - písmo nevypadá hezky, náčrtky od ruky taktéž.

Pavel