Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názor na pc sestavu

Dobrý den, hledal jsem recenzi na pc sestavu Alfa ION micro, ale nic jsem na internetu nenašel, tak se ptám na Váš názor, jak by jste ohodnotili tuto sestavu, jaké má klady a zápory. Chtěl bych ji hlavně na práci (Office), na sledování full HD videa (1080p), hry hrát nebudu, občas budu něco vypalovat, prohlížet net, atd. Zaujala mě hlavně svými rozměry a pěkným designem - píšou tam také, že není rozšiřitelná, tak teď trochu váhám taky nad touto věcí, ale myslím si, že rozšiřovat v budoucnu zřejmě nebudu, to si zase za těch nějakejch 5-10 let koupím novej pc. Operační systém budu zatím používat Windows XP, v budoucnu možná (asi jo) Windows 7. Čtečku paměťových karet bych zřejmě nevyužil.

Odkaz: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8R09820SQF3

Skříň: case Slim Micro ITX, černo-stříbrná, pozice externí 1x 5.25" slim, interní 1x 3.5", 2x USB, audio výstup, vstup pro mikrofon
Zdroj: 96W - externí
Základní deska: Mini-ITX, MCP7A, int. CPU Intel Atom 330 (1.6 GHz), int. VGA Geforce 9400 256MB, 1x PCIe x16, 2x DDR2 SO-DIMM, 4x SATA, 1x D-Sub, 1x DVI, 1x HDMI, 1x GLan, audio 5.1
Chipset: MCP7A-ION
Procesor: Intel Atom 330 - 1.6 GHz, dualcore, FSB 533 MHz, 1M cache
Operační paměť: 2 GB DDR2 667 MHz
Pevný disk: 250 GB, 7200 ot./min. SATAII
Čtečka paměťových karet: ne
DVD mechanika: DVD R/RW, DL, RAM, interní, SATA, slim
Grafická karta: NVIDIA GeForce 9400GT,256 MB, DX10
Zvuková karta: Realtek® High Definition Audio
Síťová karta: rychlost 10/100/1000Mbit
Počet portů USB: 6
Sloty: 0
Rozměry (V x Š x H): 220 x 60 x 321 mm

Mě se atom zdá pro bětžnou práci pomalej, doporučuji si k nějakému pc s tímhle cpu na hodinku sednout a zkusit zda bude rychlost dostatečná. Zvlášť když to chcete na 5-10let??:x:...Když vydrží 5bude dobře ale těmhle miniaturním krámům -i když velice hezkým - bych to nevěřil.

Prostě ve zkratce - do obýváku jako samohrajka dobrý, jako hlavní počítač podle mě ani omylem...S předpokladem že vydrží 5 a více let už totálně ne...