Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý externí HDD - proč?

Mám externí HDD WD MyBook 250GB (3,5") s rozhraním USB. Rychlost zápisu na tento disk je však velmi nízká - Total Commander ukazuje cca. 3.000 kbajtů/s. Když ke stejnému USB portu počítače připojím jiný externí disk, konkrétně 2,5" WD Passport Ess., tak je jeho rychlost dle Total Commandera cca. 29.000 kbajtů/s. Tj. skoro 10x víc!!! U disku jsem zkusil nastavit optimalizaci pro výkon, ale stejně to nepomohlo. Netušíte, kde by mohl být problém?
OS: Vista Home Premium

Mam podobny problem s HDD WD 640GB v externom boxe, pripojenom cez USB 2.0, niekedy(!) kopiruje pomaly a niekedy rychlo. Ked kopiruje pomaly, je to asi 10x pomalsie ako zvycajne a potom len tak zacne kopirovat plnou rychlostou. OS je tam Win XP, na PC s OS Win Vista je to v poriadku, ale tam je pripojeny cez eSATA.