Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako obmedzit zamestnancom net

Existuje nejaky (idealne free) firewall, ktory zablokuje celu prevadzku okrem povolenych stranok? Nemusi to byt zrovna firewall podobne funkcie maju snad aj nejake rodicovske zamky(?). Zatial premyslam, ze bude rucne urcovat kam ano a kam nie cez hosts.

ani malá firma přece není připojena tak, že si každý může štelovat co chce.
takže router - ať ho tvoří nějaké pc (s linuxem) - a necháš zapojovateli nastavit pravidla: kdy je net přístupný, možné filtry, oprávnění pro vybrané pc, ...
když se ti bude chtít, počteš si v logu, a za "zakázané" adresy můžeš požadovat vysvětlení nebo stínat hlavy.

hosts se sice nabízí, ale to bys tam musel vyjmenovat půlku internetu. nehledě k tomu že zaměstnanci jsou obvykle menší paka než vedení, a pokud na něco přijdou, stejně si to řeknou.