Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotoaparat Nikon neudrzi datum a cas po vypnuti

Po nastaveni datumu a casu sa ten zapisuje do EXIF, ale po vypnuti (nie vybrati baterie) sa resetuje a vsetky fotky maju v datume a case same nuly, teda cas sa ani nezacne pocitat po zapnuti. Je to starsi model, ma mozno 4-5 rokov, 4MPX. Vzhladom na to robi velmi kvalitne fotky, ale triedenie je ako za trest. Pri vymazani fotky vo fotaku dava nove fotky medzi stare, takze fotky su uplne poprehadzovane a kedze tam nie je datum a cas, tak sa ani nedaju usporiadat podla datumu a casu.

Kde moze byt problem? Da sa to opravit? Moze to byt vybita bateria len na udrzanie datumu a nastaveni?

Nie je to moj fotak a viac info teraz nemam, chcel by som len predbezne vediet kde moze byt problem.

Dakujem.

Co takhle kontaktovat technickou podporu Nikonu na Slovensku?
tohle je opravdu dobrá rada
nejsem odborník, ale dost pochybuji o tom, že existuje, nějaká extra baterka, na zálohu času.
technická podpora, a nebo servis, by si s tím měly poradit.

Vyskusam, dik za radu, ale je to stary fotak a preto som chcel vediet kde moze byt problem a ci ma cenu to davat do servisu.

K tej baterii, ja som tiez nemyslel ze je to mozne, ale ako inak sa da vysvetlit to ze datum sa zachova pri zapnutom fotaku a ked sa vypne (nie vyberie hlavna bateria) tak sa strati?

Nasiel som cislo, 0800 - to by malo byt bezplatne, aj email, tak vyskusam, dufam ze tam budu vediet ako to je.