Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde mi spustit pc-safe mode

Ahojda, prosím o pomoc!!!! nejsem extra profík co se týče počítačů,takže vás prosím o co nejjednodušší popis jak mám docílit toho abych konečně po týdnu dokázala zapnout pc a internet..:))
chyba nastala najednou před pár dny - místo klasického zapnutí a načítání windows-mi naběhne něco ve stylu,(černá obrazovka,bílé písmo přes celou obrazovku) že byl pc minule špatně vypnutej a abych něco zkontrolovala a pak zapnula pc normálně..mám tam možnosti :

safe mode
safe mode with networking
safe mode with general prompt - když dám tyto možnosti tak se mi objeví černá obrazovka a nahoře je napsáno safe mode

je toho víc..ale to sem nebudu psát..

zkoušela sem jako laik všechny možnosti i tu co slibovala že se windows zapne normálně, ale pokaždé se mi načítá windows a najednou černá obrazovka a konec!!! nemůžu udělat nic jiného než pc úplně vypnout..

PROSÍM POMOC!!! URČITĚ CHÁPETE JAKÉ TO JE BEZ PC A NETU!! SEM TROŠKU ZÁVISLÁK A ZROVNA SEM SI KOUPILA KONEČNĚ HRU KTEROU SEM CHTĚLA UŽ DLOUHO A JÁ NEMUŽU HRÁT!!!!!!
A TO NEMLUVÍM O NETU!!!:.(3-[

Moc díky za jakoukoliv radu... díky díky, Katka

safe mode with general prompt - když dám tyto možnosti tak se mi objeví černá obrazovka a nahoře je napsáno safe mode

v příkazovém řádku zadej příkaz

chkntfs /c c:

a restartuj, zkontroluje se disk.

pokud ti časem windows naběhnou, rozpomeň se cos instalovala nebo dělala naposled, že to spadlo.

přijde,že na mě mluvíš cizím jazykem ::)::)

bootsekvence???to je v tom biosu,ne??

je pravda,že jak mi to blblo, tak sem šla do biosu a zrovna v tý záložce boot - sem něco měnila,abych to zkusila...

problém je v tom,že teď nevím, co tam má bejt:( aby mi to šlo...

díky moc za rady:)

tak to asi ani nestihneš dojet do Hradce Králové:-D..navíc sem v práci a dělám,že dělám:-D

určitě zkusím i to,jak radí Brtník..ale koukala sem na to, a tu obrazovku co tam přiložil - tak přesně takhle to vypadá--až na ten rámeček dole - to tam opravdu nemám..takže stejně nevím do jakého příkazového řádku to mám napsat...:-(

díky díky

Jo ty mas pouze cernou obrazovku? OK. Stiskni (soucasne) klavesy Ctrl Alt Delete, mel by se ti spustit taskmanager. V roletce "Soubor" zvol "Nova uloha (spustit)", zde napis explorer.exe a odentruj. Pak uz by mely byt videt ikony a spodni lista (pak staci zadat Start - spustit - cmd), do cmd pak vepsat chkntfs /c c:. Mozna by stacil spustit primo prikaz chkntfs z taskmanazeru, ale to nemam vyzkousene.

Jestli se ti po Ctrl Alt Del taskman nespusti, je to v riti a budes potrebovat to bootovaci CD...

díky, dneska večer to zkusím jak píšeš..ale mám pocit,že mi to takhle nepůjde..určitě budu potřebovat to CDčko.:-/

v pondělí dám vědět jak to dopadlo..

moc díky za rady..jen doufám,že to rozchodím..

supr víkeč :beer::-D:beer:

no,tak sem to musela zkusit přes instal.cd- ale pres tu opravu konzole mi to neslo..takze sem musela nainstalovat úplně novej windows...ale už mi to konečně šlape jak hodinky...až teda na zvuk-když si chci pustit hudbu..hláška:není dostupný žádný zvukový hardware nebo tento hardware neodpovídá.. nevím co to znamená..bedny mám zaplý a nepamatuju si,že sem to minule ňák instalovala:(

díky

zvuková karta jasně tam je..všechno fungovala než sem přeinstalovala windows...teď sem si nainstalovala ten everest home a základní deska je:
ID základní desky 10/27/2006-PT890-8237A-6A7L8M4BC-00

ovladače sem k zákl.desce asi neinstalovala..

díky za rady:)

Podle toho ID jsem to hledal-možná, že dokonce ve výpisu někde níž bude ten typ MSI MS-7301 zmíněný. Chipset je VIA, takže ty ovladače nainstaluj, nehrozí ti žádná zkáza, i kdyby to nebyly ty pravé. Zvol si ty pro svoje Windows- asi máš XP, že?
Psala jsi, že sis chtěla vyzkoušet novou hru- bude PC stačit jejím nárokům? Co to je za hru?
Jakou značku má tvůj počítač? Není to dokonce ten Packard Bell? Není vzadu nálepka s typovým číslem?

zvuková karta jasně tam je..všechno fungovala než sem přeinstalovala windows...
ovladače sem k zákl.desce asi neinstalovala..

100% že ne.
nejdřív z pohledu na desku / nalezením originální brožury / spuštěním nějakého informačního sw (everest, hwinfo32, siw) zjisti výrobce a přesný typ desky.
pak si u výrobce stáhni ovladač chipsetu tvé desky.
pak ti začne fůra věcí fungovat.

když chci pustit hudbu:
Nebyla nalezena zvuková karta
V počítači není zvuková karta nainstalována nebo tato karta nepracuje správně. Pokud není zvuková karta nainstalována a chcete poslouchat zvuk z digitálních mediálních souborů, je nutné kartu nejprve nainstalovat. Jestliže je karta nainstalována, naleznete řešení potíží v dokumentaci ke zvukové kartě.

ID chyby = 0x80040256, ID opravy = 0x00000000

sem přímo na netu - výrobce packard bell-a už sem zkoušela nainstalovat asi 5 ovladačů a pořád mi to hlásí tu chybu!!! to je to,že neumím anglicky a prase aby se v tom vyznalo:(

já už nevím..

díky za snahu:))když chci pustit hudbu-tak se objeví hláška :

Program Windows Media Player nemůže přehrávat, protože došlo k potížím se zvukovým zařízením. Je možné, že zvukové zařízení není v počítači nainstalováno, je používáno jiným programem, nebo nepracuje správně.
0xC00D11BA: Nelze přehrát soubor
Program Windows Media Player nemůže přehrát soubor, protože nastal problém se zvukovým zařízením, například se zvukovou kartou nebo se zvukovým kontrolérem.

a v ovládacích panelech nemám správce zařízení,-jen nástroje pro správu a tam jsou složky:datové zdroje,místní zásady pro zabezpečení,prohlížeč událostí,správa počítače,služba component services,služby,výkon..tak nevím jesi myslíš tohle..tam žádné žluté vykřičníky nejsou..

začnu psát zleva, už je to trochu nepoužitelné.
start - spustit - C:\WINDOWS\system32\devmgmt.msc
rozklikni seznam "zvuková zařízení", alt+printscreen to sejmi do schránky
ulož třeba v painbrushi jako soubor *.png
vlož ho někam na web nebo rovnou sem, snad bude jasno co chybí

pro legraci ještě spusť: C:\WINDOWS\system32\mmsys.cpl
zase alt+printscreen, zase obrázek nebo odkaz sem.

pokud není grafická karta integrovaná v chipsetu základní desky, musíš zjistit její typ.
- buď na faktuře od pc, případně na obalu od grafické karty
- nebo softwarově nástroji ze stejného článku (everest, siw, hwinfo32 ...)
- nebo tu bednu otevřeš a podíváš se dovnitř: odkud vede tvůj vga kabel z monitoru. jestli je to extra karta, nebo jen konektor na velké základní desce.
integrovaná grafika na zákl.desce: u intelů bývá ovlaadč součástí chipsetu, u via/amd je zvlášť.

zvuk: máš pravděpodobně realtek hd audio, ovladače se válí u výrobce - tam odkud jsi stahovala ovladač chipsetu.