Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu - Rozliseni a klavesnice

Ahoj.

Zkousim Operacni system Ubuntu a mel bych par dotazu. Mam nastavene rozliseni obrazovky 1280x768 nebo tak nejak. Chtel bych aspon 1280x1024 protoze takhle je vsechno nejak moc velke nebo bych chtel aspon poradit s tim jak vsechno zmensit. A taky me trosku stve ze je tu anglicka klavesnice takze jsou jinak roylozene znaky a Z a Y. Dekuji

tohle prolezene mam, jde o to, ze tam vyssi volbu nez 16 mil barev nemam..mmnt, udelam screen
edit: chtel jsem ten screen udelat kdyz bude rozklikla nabidka, aby bylo videt, ze tam vic nez 16 mil neni, ale musite mi verit, screen pri rozklikle nabidce proste nende..Aspon muj pc v ten moment na tuto klavesovou zkratku nereaguje

z wikipedie (staci si nieco zistit o farbach)

Truecolor

Truecolor can frequently mimic many colors found in the real world, producing 16.7 million distinct colors. This approaches the level at which the human eye can distinguish colors for most photographic images, though image manipulation, some black-and-white images (which are restricted to 256 levels with Truecolor) or "pure" generated images may reveal the limitations.

* 24-bit Truecolor uses 8 bits to represent red, 8 bits to represent blue, and 8 bits to represent green. 28 = 256 levels of each of these three colors can therefore be combined to give a total of 16,777,216 mixed colors (256 x 256 x 256). Twenty-four-bit color is referred to as "millions of colors" on Macintosh systems.

[edit]

32-bit color

"32-bit color" is a misnomer when regarding display color depth. A common misconception is that 32-bit color produces 4,294,967,296 distinct colors.

In reality, 32-bit color actually refers to 24-bit color (Truecolor) with an additional 8 bits either as empty padding space or to represent an alpha channel. Considering red, green, and blue use the same amount of bits for their respective color (with the exception of 16-bit color), the total bits used will be a multiple of 3: like 15-bit color (5 bits each) and 24-bit color (8 bits each). The reason for using empty space is that all but the newest modern computers process data internally in units of 32 bits; as such, using this amount for each pixel can allow optimizations.

Znovu zneuziju tohle vlakno...
Delsi dobu resim problem v Ubuntu 9.04 s programkem na prehravani hudby Amarok... Program nespolupracuje, spusti se, ale nejdou pridat zadne songy do playlistu, kdyz ho vypnu a v spravci souboru najdu nejakou mp3 a dam spusti prez amarok, prehraje se prvnich par uvodnich taktu songu a amarok vypise chybu :
[http://imb.lide.cz/big/4A984A7ED10F2F35CD6B0000.jp  g?#74388797]
Zkousel jsem doinstalovavat Alsu, ale nejak nevim co dal..Nema nekdo nejake tipy?googlil jsem, avsak,nic co by bylo uspesne jsem nenasel.
PS:) jak prehodit ovladaci prvky okna (maximalizace, minimalizace, vykrizkovani) z leveho horniho rohu do praveho?.)nemuzu na to prijit
Edit: jakykoliv jiny prehravac hudby funguje normalne, ja vim, muzu pouzivat neco jineho,ale chci prijit na to, proc nefakci amarok:)