Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenajde mi DVD - ROM

v poslednom case neviem odkedy presne mi nenajde dvd romku v pocitaci ani ked do nej dam cd tak sa nic nedeje skusal som vytiahnut a dat naspat datovy kabel a nic to iste nic nenajde nic nenacita ale funguje otvori sa a zatvori aj blika ked vlozim ale nic ani sa nerozbehne dvd vnej vcom mozem byt chyba???

Pokud jsou oba kabely dobře zastrčené do ROMky (na nic nenarážím :-))
a "Tento počítač" nezobrazuje ROM mechaniku, tak se podívej na řadiče
ve Správci zařízení, tam by určitě měla ROMka být.
Asi bude nejlepší rovnou odebrat všechny řadiče IDE ATA/ATAPI
a restartovat komp. Stáhni si taky nejnovější ovladače k chipsetu matičnej dosky.
Můžeš taky aktualizovat firmware mechaniky, to se může hodit.