Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je tato rychlost internetu dostatečná pro VoIP?

Při ověřování dostupnosti ADSL internetu na stránkách www.dsl.cz se mi zobrazilo, že pro moje telefonní číslo je k dispozici adsl od Telefonicy O2 s maximální rychlostí 5120/384 kbit/s. Chtěl bych se zeptat, jestli je z této informace možné usoudit, že by tento internet mohl být vhodný pro telefonování přes VoiIP. Četl jsem, že O2 garantuje alespoň 50% rychlost (tedy v tomto případě snad 2560/192 kbit/s), což se mi zdá, že by snad mohlo pro VoIP stačit(je snad potřeba dosahovat trvale alespoň 128/128 kbit/s).

Ono neni rychlost jako rychlost. Co na te lince jeste pobezi? Download nevadi, upload bys mohl hrave "ucpat" treba odesilanim vetsiho emailu. Jinak VoIP produkuje trafic maximalne v desitkach kb.

obecně: VoIP kodeky začínají někde na 10kbit/s, maximum je právě někde okolo 128kbit/s (ty se ale moc nepoužívají). Tedy tvé připojení by to mělo zvládat naprosto v pohodě, za předpokladu, že jej nevysaturuješ jiným trafficem (např. P2P apod.)