Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý pc- hodně

Starý počítač- celeron 1200 mhz a 512 MB RAM. Poslední rok je neuvěřitelně pomalý. Po startu je nutné čekat tak 2 minuty a i samotné přepínání aplikací je pomalé. Je to pomalejší než podobné sestavy s 128 RAM.
Dříve to jelo v pohodě, ale teď skoro pořád to usilovně pracuje s diskem.
Fragmentace byla 80 procent, stáhl jsem to na 60- více to nejde, i když je 50 procent volného místa tak systém windows prý nemohl defragmentovat některé soubory.
Když pustím HD tune tak přenosová rychlost je ok, smart také ok, ale furt mám nějaké podezření na disk.
Může se jednat o vadu disku?
Viry ani spyware nejsou. Zbytečné procesy také ne.
Formátovat si nemůžu dovolit.
Windows xp sp2
Děkuji

Mi to připadne jako stáří systému. 500 mega na volný partišne musí dá t jeden fragment.
---
Zkus po defragmentaci contigem přeinstalovat systém, popřípadě (i když na této poradně ti to nikdo neřekne) pročistit záznamy exploreru v registry v sekcích MRU a ARP - rozhodně se tím obživí rozhraní - na běžný mazání postačí CCleaner, používám JV16 Power tools starou verzi a na zákazníky vezmu Registry First Aid (pouze pro znalé- ale je to nejlepší soft co znám).

Ccclean jsem zkoušel, ale v registru to našlo jen pár chyb- tak jsem to ani nedával opravovat.
A disk se fragmentoval nejspíš tak, že půl roku byl plný až po okraj- to pak stránkovací soubor měl 7680 fragmentů a i 30 MB soubory stovky fragmentů.
Disk jsem promazal, vypnul a znovu zapnul swap a tento má už jen 17 fragmentů, ale moc to nepomohlo