Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde hra Screamer 2 pod Voodoo 1

Mám originál CD s originál 3dfx patchem od výrobce + všechny patche. Hra je odzkoušená,
fungovalo to pod W98SE přes dosstart bat. Teď to potřebuju rozjet na jiném kompu P133,
32Mb RAM, mám tam W95 poslední verze a DOS 6.22. Hra je psaná pro DOS, přes dosstart.bat
nejde, což mi nevadí, ale nejde pod DOSem a tam prostě musí jít. Dalších asi 6 her na 3dfx
patche jedou jako střela. Ovladače na Voodoo1 mám asi 4 verze, všechny OK. Udělal jsem si
i strukturovaný config.sys pro najetí v DOSu s výběrem EMS, XMS, HIG. Nepomůže nic, místo aby se roztočilo logo 3dfx, tak vidím jen černou obrazovku bez žádné hlášky. Vzpomínám si,
že bylo nutné vymakat způsob instalace, jsou tam tři volby a jen s jednou 3dfx patch běžel.
Kombinuju to už měsíc pořád dokola, to kdybych nějakou možnost vynechal a výsledek nula nic.
Tu hru prostě musím rozjet, bavím se u ní líp, než u NFS. Systémové požadavky hry jsou nízké,
počítač má rezervu. Dokonce jsem ručně dokopíroval ovladače pro Voodoo1 do adresáře se hrou,
jsou stejné jako předtím a určené pro W9.x. Celkem už nevím, kudy kam, tak možná si na to
vzpomene nějaký pamětník a poradí. Ještě zkusím stáhnout další verze ovladačů pro Voodoo1,
případně v config.sys zvýšit počet Files nebo jiné úpravy, jinak mi dochází inspirace.
Na stránce výrobce není nic, co bych už neměl.

[204.gif]

A uz jsi to na onom HW nekdy rozjel? Z vlastnich vzpominek - neni Voodoo jako Voodoo: ja jsem mel v paleolitu Diamond Monster a na te fachalo vse. Kamos mel nejakou jinou (uz si nepamatuju co) a nektere hry se projevovaly stejne, jak popisujes (pri nahrani loga se pecko kouslo). Kdyz jsem tam na zkousku strcil sveho Diamonda - voila! - hry se rozjely...

Mě by se jednalo pouze a jedině o Diamond Monster. To byl
etalon všech Voodoo1. Díval jsem se pouze na české stránky,
ale zkusím to rozchodit pod jinýma ovladačema.
BTW ... Voodoo 2, Voodoo 3,4,5 bohužel nepodporují takové Glide
knihovny a příslušné ovladače pro patche na hry pro Voodoo1,
což je velice smutné.

Celkem mi není jasné, jak se v čistém naběhnutí DOSu
projevují ovladače Voodoo 1, ale třeba u TombRaider 1
to funguje skvěle. Stačilo jen spustit exe soubor v DOSu
a ve hře navolit MipMapping a je to neskutečný rozdíl.
Vlastně proto jsem kdysi vypláznul skoro 6000 při výplatě
cca 2000, když jsem uviděl v nějakém herním časopise screenshoty
na normální kartě a s použitím Diamond Monster ( Voodoo 1 tenkrát
neexistovalo ). Jestli to nerozchodím, což předpokládám a nenajdu
Monstera ve zdejších bazarech, tak bych se dovolil poradit se.

Hmm, ja mel vzdycky za to, ze Glide fungovalo na vsech Voodoo kartach - mel jsem V1 i V2 a nepozoroval jsem zadnej rozdil v podpore.
Diamond Monster 3D je ted na prodej asi v sesti aukcich, co jsem jen tak narychlo nasel, startovni cena kolem jednoho eura a zatim nikdo neprihodil:-)
A jinak - muj Diamond Monster 3D stal taky tak nejak, akorat moje vejplata byla tenkrat trochu vetsi. Pokud vim, tak donedavna dobre slouzil jednomu mymu kamaradovi.