Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi PC a Notebook

Mám stolní pc s internetem na kebl .. nyní mám wifi a potřebuji aby s emi na ni chytil notebook .. wifi jsem propojila s pc kabelem s oboustrannym konektorem a kabel s internetem dala do wifi .. notebook mi pise ze se pripojil .. a spojeni je vynikajici ale net stale nejde .. muj stolni pc jde

Omlouvám se, ale musela jsme to napsat nějak v rychlosti a nedokázala jsem dát dohromady všechny informace. Takže teď se to pokusím laicky vysvětlit, jak to tady mám.

Můj stolní pc je na normální kabel, to není nic zvláštního asi. Dále jsem si koupila wifi TP-LINK a potřebuji to propojit tak, aby mi přes ni šel notebook, ale zároveň i můj stolní pc. Nemohů ji momentálně připojit u hlavního .... nevím čeho. prostě taková krabička, z které vede kabel do mého pc. Do té krabičky jsem prý měla dát wifi, ale IT mi řekl, že to mohu udělat i tak, že vyndám kabel z pc a dám ho do wifi, a zároveň propojím wifi s mým pc, aby mi šel a i aby se vysíal signál do notebooku. Nyní to mám takto propojené, stolní pc jde, ale notebook stále ne. IP adesy mm nastevné správně. IT mi poradil, že mám místo ruční nastevní IP adres dát automatické, ale to vůbec nejde.

1) zatím necháš tp-link stranou a síťový kabel zapíchnutý do původního pc.
v nastavení sítě na pc bys měla mít automatické získání adresy, anebo předepsané hodnoty podle tvého poskytovatele netu.
dokud ti funguje původní připojení na internet, vlezeš do příkazového řádku: start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all

a opíšeš si nastavení: ip adresa, maska, brána, dns, ale hlavně: zda je použito dhcp.
pro jistotu to cmd okno nezavírej.

2) pak kabel který zatím vede do stolního pc, vrazíš do wan vstupu tp-linku.
tp-link má nějaké lan výstupy: jeden propojíš kabelem se stolním pc.
spustíš si internetový prohlížeč, do adresního řádku dáš adresu tp-linkového routeru - je uvedena v manuálu, nebo nalepena na štítku, nebo ji přečteš u prodejce, nebo se dá zjistit z nového výpisu ipconfig -all ... položka dhcp a brána.

3) dostaneš se do nastavení routeru (přihlašovací heslo je zas na nálepce / v manuálu / u prodejce) = z pc ti už funguje připojení až do routeru.
teď potřebuješ nastavit wan stranu, aby ses připojila i ven: wan hodnoty zadáš podle hned prvních, co sis opsala za 1)
pokud i tam bylo uvedeno, že je povoleno získání adresy od dhcp, žádnou ip na wan straně nevyplňuješ, jen zatrhneš dhcp
hodnoty na lan straně není třeba upřesňovat, pokud všechno funguje.
nastavení dáš uložit a internet by měl začít fungovat.

4) notebůů přes wifi: nějak si pojmenuješ svoji síť, třeba podle routeru.
v nastavení tp-linku zvolíš šifrování wpa nebo wpa2, vymyslíš si a vyplníš cca 12-znakový šifrovací klíč, a nalepíš si ho na router.
na notebůů vyhledáš svoji wifi síťku, potvrdíš automatické připojení, zadáš svůj šifrovací klíč.

hotovo.

Milá Gabriele, tvoj problém je triviálny a jeho vyriešenie mnohokrát popísané na mnohých forach a poradniach. Vlastne to nie je problém, je to štandardná konfigurácia.
Kúsok pohľadaj istotne nájdeš nejaký detailný návod aj s obrázkami jednotlivých okien. Napríklad na stránke výrobcu tvojho routra, tvojej "WIFI". Casto sa vyskytujú aj ceské verzie manuálov. Ak to nenájdeš, prípadne nepochopíš, zajtra si niekoho zavolaj.

Nemalo by zrejme cenu pokúšať sa ťa doviesť k tomu, aby si to nakonfigurovala Ty, a ešte takto, na dialku, vzhladom na evidentne velkú neznalosť terminologie a danej problematiky. Nemaj z toho "mindraky", určite exceluješ v inej oblasti.