Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černá obrazovka

Ahoj všem,

píšu z ntb od mé přítelkyně - můj mi už pár hodiny nejede. Jedná se o asus, jsou na něm Visty.
Co jsem se z diskusí dočetl, počátkem problému byl vir - dnes jsem ho chytl. Program na povolování zápisu do registru mi pořád vyhazoval povolení aplikace b.exe ... v popisku "Monopod" (snad to píšu správně). Podle některých návodůl na internetui jsem stáhl program na kontrolu malware (jméno už nevím) a zkontroloval.. našlo to 16infikovaných souborů, některé nešly smazat - až po restartu, to jsem tedy udělal ale to je poslední krok, po loadingu windovsu mi najede pouze černá obrazovka, jde hýbat pouze myší.

Prosím všechny o jakoukoliv radu.
Jak například nabootovat win...jedna možnost je nejspíš recovery, to však nechci, na ploše mám důležitá pracovní data. Nějaký ms-dos, nebo něco, přes který bych zkpopíroval data na usb?

Prosím o radu a předem díky věem.

Tomáš

Po zapnuti mackat F8 - dostat sa do Safe Mode, skusit ci funguje.

na ploše mám důležitá pracovní data

Taketo pocinanie (1. data na c:\, dokonca na ploche? 2. nezalohovane data) je na povazenie. Nechcem sa vyjadrovat sprosto, takze zostanme v tom, ze po oprave si tie data zalohujte alebo sa potom necudujte.

"Pak už asi jen oprava instalace s pomocí instalačního CD" ....pokud najedu do menu Recovery (při startu F9) - dam TAB , spustím kontrlu, napíše mi to chybu souboru a postup - vložit instal.cd, restartovat, zvolit svuj jazyk a "repair your computer" - tvolit takovou možnost...mně však při vložení cd vždy najede Recovery a tam jsou 3 možnosti: Recovery in one partition, In entire HD a ještě jedna...pokud tedy dám Recovery in one partition, naformátuje se jen disk C a disk D mi zůstane? ....nevíte jak se dostat do toho menu "Repair computer.." ? - dočetl jsem se, že to opraví systémové soubory.