Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem velky rozdiel medzi dedikovanou graf. 128 vs 256 ?

rozmyslam nad kupou Sony Vaio CS11 kde je C2D P8400 a NVIDIA® GeForce® 9300M GS GPU 128MB , alebo novsich drahsich modelov s T6500 a 9300M GS ale 256MB?
niesom hrac ani book nechcem na hry ale uz ked kupujem za taku cenu (20kc,25sk) tak chcem raz za cas na paru minut sa odreagovat nejakou nie extra narocnou hrou.. napr COD4 multiplayer..

som nakloneny k prvej verzii lebo je o dost lacna.. tak neviem ako to zhodnotite vy,
ci poznat ten rozdiel a ci vobec je efektivne cucanie DDR2 ako pamate pre grafiku, lebo 28sk uz za notas pre studenta nedam a porozmyslam naspat o velkej kraxni 15,6 lenovo G550 ktora je na tom parametrami dost kvalitne a cenovo lacno..
dik

mezi těmi grafikami moc rozdíl nebude, starší hry, co na ní ještě jakžtakž pojedou by neměly mít až takový problém s "jen" 128MB VRAM.

Spíše bych se zamyslel, jaký procesor (ta P8400 je lepší - vyšší výkon + menší spotřeba a zahřívání menší o 10W, navíc podporuje virtualizaci):

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpe c=SLB3R
http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpe c=SLGF4

mno jo to som si vsimol uz ale ta HW virtualizacia mi pomoze pri simulacii WXP v napr VMWARE ? lebo ked to o dost zvysi vykon tak som asi rozhodnuty...

a s tymi hrami..no ako uvadzam ked uz davam taku velku sumu (pomerne slusny mam aj za 15sk) tak by som ocakaval aj nejake tie novsie hry, hoci na minime ale tak aspon aby to trosku islo..
tak neviem ci sa rozhodnut pre kompaktny (prenasany na kolej raz tyzdenne) 14" alebo lacnejsi a vykonnejsi 15.6" --

mno skusal som si ten 14,1" presne predstavit a tak som dosiel k zaveru ze to moze mat 30,4 na 18,9cm co je zvrchu orezany displej asi o 4cm oproti terajsej 15" co mam...
dalsim argumentom je ze ta 9300 by mozno ani to COD4 nespustilo (v nejakej review pisali ze won´table to run) mno tak som sa rozhodol za bezne 15,6" a konretne
http://www.atcomp.cz/zbozi/acer-as5738g-664g32mn15 -6c-t6600-4g-320-w-c-b-vh/detail.aspx?p=z:157375&

len mam nejasnosti lebo tohto je part.no LX.PEX0X.147 a su asi 4verzie ktore sa lisia bud procesorom alebo grafikou (ati vs nv).. lenze v prvom odstavci pisu ze to pouziva pamate DDR2 avsak dalej uz ze DDR3 1066MHz..

ja som vydedukoval z internetovych popisov ze verzia booka s DDR2 ma nvidiu G105 a DDR3 ma grafiku tu ATI 4570. na strankach Aceru nieje ten model s part.no. vie mi niekto presnejsie povedat ako to ?